KONYA HABERLERİ

"Mesleki Teknik Eğitim-Sanayi Sorunları" toplantısı

AA / Abdullah Doğan
18.01.2015 - 14:07Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KONYA

AA / Abdullah Doğan

KONYA (AA) - Konya merkez ve ilçelerinde mesleki ve teknik eğitim veren liselerin müdürleri ile Konya Sanayi Odası (KSO), İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Çalışma ve İş Kurumu yöneticilerinin katıldığı "Mesleki Teknik Eğitim-Sanayi Sorunları" konulu toplantıda mesleki ve teknik eğitim sorunları konuşuldu.

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüsamettin Sönmez, KSO'da düzenlenen toplantıda, mesleki ve teknik eğitimdeki sorunlara çözüm bulmak üzere toplandıklarını söyledi.

Teknik eleman konusunun Konya sanayisinin birinci sorunu olduğunu ifade eden Sönmez, işgücü piyasasında arz ve talep arasındaki uyumsuzluğa dikkati çekti.

Sönmez, Konya merkezdeki teknik ve endüstri meslek liselerinde 7 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü, bunların yüzde 42'sinin bilgi işlem alanında okuduğunu, iş gücü açığının en fazla olduğu imalat sanayinde okuyanların oranının ise sadece yüzde 19 olduğunu dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz ise mesleki eğitim veren okul ve kurumlar ile sanayi sektörünün işbirliği yapmasının çok önemli olduğuna vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden "Mesleki Teknik Eğitim-Sanayi Sorunları" toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Mesleki Teknik Eğitim-Sanayi Sorunları" toplantısı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:12
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı