ANKARA HABERLERİ

Mesleki konular masaya yatırılacak

Hürriyet Haber
07.09.2017 - 14:41Son Güncelleme :

Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkanı Prof. Dr. Tülin Düger, ‘8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü’nü bugün çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını söyledi.

Hürriyet Haber

Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkanı Prof. Dr. Tülin Düger, ‘8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü’nü bugün çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını söyledi. Fizyoterapi ve rehabilitasyondaki güncel konuları tartışarak, mesleğe yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Prof. Dr. Tülin Düger, “Ülkemizde gerçekleştirilecek tüm bu etkinlikler uluslararası platformlarda ve WCPT’de (Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu) yayınlanacak. Ülkemizde fizyoterapiste ulaşımın önündeki engellerin ortadan kaldırılması durumunda, kalitenin ön planda olduğu sağlıkta dönüşümün ikinci fazında büyük bir atılım sağlanacağının ve ülkemizin sağlık politikalarında yüz güldürücü sonuçlar alacağının önemini vurgulamak istiyoruz” dedi.

BİRİNCİ BASAMAK YOLUNDA

Fizyoterapistlerin, tedavi edici hizmetlerin yanı sıra koruyucu sağlık hizmetlerinde de görev alarak, toplum sağlığını geliştirme ve hastalıkları önleme konusunda ana sağlık elemanı haline geldiklerine dikkat çeken Düger, özetle şunları kaydetti:
“Fizyoterapistler, dünyanın pek çok ülkesinde Birinci Basamak Sağlık hizmetlerinde sağlığı koruyucu ve geliştirici sağlık elemanı olarak da görev yapmaktadırlar. Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yeni bir düzenleme ile dünyadaki örneklerinde olduğu gibi bundan sonra Türkiye’deki fizyoterapistlerin de Birinci Basamak sağlık hizmetlerinde görevlendirilmesi söz konusu.”

Etiketler: ANKARA

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mesleki konular masaya yatırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2017 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesleki konular masaya yatırılacak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Ocak 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı