İSTANBUL HABERLERİ

Mesleki Eğitime Destek Projesi, İşin Uzmanlarını Yetiştiriyor

IHA
24.02.2015 - 12:06Son Güncelleme :
IHA

Türkiye’deki Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında uygulanan mesleki ve teknik eğitimin kalitesini arttırmak amacıyla Avrupa Birliği’nin desteğiyle hayata geçirilen Mesleki Eğitime Destek Projesi (MEDEP) emin adımlarla devam ediyor. Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek olan projeden, Türkiye genelinde 234 Meslek Lisesi, bu okullarda görev yapan 2 bin öğretmen ve öğrenciler yararlanacak.
Bağcılar Belediyesi’nin, AB desteğiyle hayata geçirdiği önemli projelerinden biri olan “Mesleki Eğitime Destek Projesi”, yurt genelinde başarıyla uygulanıyor. Türkiye genelinde Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında uygulanan mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin arttırılmasını amaçlayan program kapsamında Bağcılar’dan Anadolu’ya Mesleki Eğitim Köprüsü kuruldu. Bu kapsamda Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İKLİMSA’nın da katkıda bulunduğu proje, Eylül 2014 tarihinden bu yana uygulanıyor. Ağustos 2015 tarihine kadar sürecek projeden Türkiye genelinde Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanında eğitim veren 234 Meslek Lisesi, bu okullarda görev yapan 2 bin alan öğretmeni ve öğrenciler yararlanacak. Proje kapsamında Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hazırlanan Soğutma Eğitim Setleri öğrencilerin yararlanmaları amacıyla farklı illerde 60 Meslek Lisesine hibe olarak gönderiliyor.
UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ DE HİZMETE SUNULACAK
Proje kapsamında içerisinde klima sistemleri alanında hazırlanmış eğitim kitabı ile uygulamalı eğitim videolarının da yer aldığı 2 bin adet interaktif DVD, 81 ilde tüm Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alan öğretmenlerine gönderildi. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alan öğretmenlerinin kendilerini geliştirmeleri açısından “www.bagcilarmedep.com” adresi üzerinden Türkiye genelinde tüm alan öğretmenlerinin ev veya okullarından rahatlıkla katılabilecekleri uzaktan eğitim sistemi hazırlanarak Nisan - Temmuz 2015 tarihleri arasında faaliyet gösterecek.
Avrupa Birliği’nin (AB) desteğiyle başta gençler, kadınlar ve engelliler olmak üzere her kesimden ilçe sakini için önemli projeleri hizmete sunduklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, şunları söyledi: “Bağcılar Belediyesi olarak çok geniş bir bilgi hazinesine sahibiz. Hizmete sunduğumuz projeler, özellikle uluslararası programlarda da örnek olarak gösterilmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen çalıştaylarda da Bağcılar Belediyesi olarak hizmete sunduğumuz projelerle anılmaktayız. Örneğin, Her Ev Bir Anaokulu, Engelliler Akademisi Projesi, Yıldız Gençler Projesi, Yeteneğim Geleceğim Projesi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Kelebek Etkisi Projesi gibi projelerimiz yurt içinde ve yurt dışında dikkat çekti. Mesleki Eğitime Destek Projesi de bu anlamda amacına uygun olarak devam etmektedir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Mesleki Eğitime Destek Projesi, İşin Uzmanlarını Yetiştiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesleki Eğitime Destek Projesi, İşin Uzmanlarını Yetiştiriyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL YOL DURUMU
İstanbul3 DERECE
Yol durumu »
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı