ANKARA HABERLERİ

Mesleki eğitime araçlı destek

Hürriyet Haber
15.04.2017 - 14:14Son Güncelleme :

Tofaş, ‘Mesleki Eğitime Destek Programı’ kapsamında 4’ü kesit olmak üzere toplam 7 Fiat Egea aracı Ankara’daki 6 farklı üniversiteye teslim etti. Özel üretim araçlar, mühendislik öğrencilerinin deneyim kazanmasını sağlayacak.

Hürriyet Haber

Üniversite ve teknik meslek liselerinde eğitim içeriğine katkıda bulunarak otomotiv sektörüne kalifiye çalışan kazandırmayı amaçlayan Tofaş, ‘Meslek Eğitime Destek Programı’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında 7 adef Fiat Egea otomobili Ankara’daki 6 farklı üniversiteye hibe etti. Program kapsamında Koç Kuleleri’nde gerçekleşen törenle Ankara bölgesinde araç desteği sağlanan eğitim kurumlarının temsilcileri bir araya geldi. 4’ü kesit olmak üzere özel olarak hazırlanan toplam 7 adet Fiat Egea, Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu ve Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar tarafından teslim edildi. Törene, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Şahin, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve Atılım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Yılmaz Kaptan katılım gösterdi.

ÖĞRENCİLER DENEYİMLEYECEK

Tofaş tarafından okulların kullanımına tahsis edilen araçlar, üniversite ve meslek liselerine hibe ediliyor. Mesleki eğitime destek projesinde öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor. 3,5 milyon TL’lik kaynak ile hayata geçirilen program kapsamında tüm teslimatlar Haziran 2017’de son bulacak. Bu kapsamda 15’i kesit olmak üzere 56 araç üniversite ve meslek liselerine atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hibe edilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mesleki eğitime araçlı destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2017 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesleki eğitime araçlı destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı