ANKARA HABERLERİ

Mesleki eğitim masaya yatırıldı

Selvi ÇELİK
22 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 21 Eylül 2012 - 15:52

İrlanda, İskoçya, Norveç ve Fransa’dan gelen akademisyenlerin katılımıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, “Avrupa’da mesleki eğitim” konusu tartışıldı.

Selvi ÇELİK

Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki eğitim Programı’nın ortaklık toplantısı Gazi Üniversitesi İktidasi İdari ve Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nün ev sahipliğinde yapıldı. Programın, mesleki eğitimin ekonomik gelişmelere katkısının konuşulduğu toplantıya İrlanda, İskoçya, Norveç ve Fransa’dan gelen akademisyenler katıldı. Toplantıda mesleki eğitimin işgücü niteliği ve verimliliğini arttırmadaki önemi masaya yatırıldı. Bu kapsamda katılımcılar, her ülke kendi deneyimleri ve yasal mevzuatları doğrultusunda eşgüdümün sağlanması için çeşitli önerilerde bulundu.

Beceriye dönük çalışmalar

Gazi Ünversitesi’ndeki toplantıda uluslararası katılımcılar, düzenli eğitim alarak diploma sahibi olamamış kişilerin beceri kazanmalarına yönelik program çalışmaları yapma, mesleki eğitim ve bu eğitimi verenlerin durumlarını irdeleme, işgücü piyasasına karşılık verecek nitelikte işgücünün yeniden eğitim almasının ortak yollarının arama konularında görüşlerini paylaştı. Programın diğer iki toplantısı Fransa ve İskoçya’da gerçekleştirilecek. Uluslararası toplantıların sona ermesi ile birlikte elde edilen sonuçlar, Avrupa Komisyonu’na sunularak Avrupa Birliği’nde bu konuda ortak bir politikanın oluşturulması sağlanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mesleki eğitim masaya yatırıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:46
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı