AYDIN HABERLERİ

Meslek Yüksekokulu uygulama mutfağına kavuştu

DHA
25.04.2017 - 15:56Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Davutlar Meslek Yüksekokulu'nun Aşçılık Bölümü'ne hayırsever-Belediye işbirliğiyle yaptırılan uygulama mutfağı, kafetarya ve spor sahalarını törenle hizmete açıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene ADÜ Rektörü Cavit Bircan, CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.Törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, gençlere yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğunu söyledi. Başkan Kayalı, "ADÜ Rektörlüğü Yüksek Öğrenim Derneği'ne ilk kıvılcımı çaktıkları için teşekkür ederim. Rektörümüzde eğitime yapılan yatırıma destek verdi. Vatandaş, Belediye Kaymakamlık, Valilik, Rektörlük ele ele verince, hiçbir sıkıntı çekişme olmadan geleceğe yatırım yaptık. Herkes elinden geleni yaptı, yapıyor" dedi.

ADÜ Rektör Cavit Bircan da katkıda bulunanlara teşekkür edip, şunları söyledi:

"Bir meslek yüksekokulu eğer bölgeye uygun ise orada çok güzel şeyler başarılıyor. Yüksekokullar için Kalkınma Bakanlığı'ndan veya başka bir yerden kaynak gelmez. Meslek yüksekokulu, yapılacak yerin halkı, belediyesi, kaymakamı sahiplenirse o zaman yaşatılır. Bir meslek yüksekokulunun yaşatılması için oranın belediye başkanı çok önemlidir. Eğer o destek olmazsa gelişme bekleyemezsiniz. Bu destekle öğrencilerimize daha iyi hizmet veririz. Dört defa üst üste Türkiye'nin en iyi aşçılık bölümü seçildik. Kolay değil. Sayısız madalyamız var. Davutlar, bunu anlayan ve destek veren bir yerdir. Yapılan tesis meslek yüksekokulu konseptinde öğrenciler için teori ile pratiğin bir araya geldiği yer oldu.  Bu olmazsa aşçılık, gastronomi bölümleri  açmışsınız hiçbir anlamı yok. Türkiye de yaşanan en büyük sıkıntı bu yani teori ile pratiğin bir araya gelmemesi" diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra  uygulama mutfağı, kafetarya ve spor sahalarının yapımına katkıda bulunanlara plaket verildu, halk oyunları ekibi gösteri sundu. Açılış kurdelaları kesilmesini ardından Aşçılık Bölümü öğrencilerinin hazırladığı Ege Mutfağı'ndan örnek yemekler davetlilere ikram edildi.

Latif SANSÜR / KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Meslek Yüksekokulu uygulama mutfağına kavuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meslek Yüksekokulu uygulama mutfağına kavuştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı