ADANA HABERLERİ

Meslek odalarından 'köprü' eleştirisi (2)

DHA
04.04.2016 - 17:34Son Güncelleme :

Meslek odalarından 'köprü' eleştirisi (2)

DHA

'KÖPRÜ PROJESİ VAR'

TEMELİ atılan Devlet Bahçeli Köprüsü'nün projesinin bulunmadığı iddialarının doğruyu yansıtmadığını belirten Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ragıp Bekaroğlu, "Köprümüzün projesi olmasa ilgili kurumlar onay vermezdi" dedi.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı meslek odalarının basın toplantısında gündeme getirdiği konularla ilgili açıklama yapan Ragıp Bekaroğlu, şunları kaydetti:
"Köprünün avam projesini (ön proje) yaptık. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü bunlara onay verdi. Avam proje üzerinden biz ihaleye çıktık. Yaptığımız tüm işler ilgili İhale Kanunu'na uygun. Hiçbir eksiğimiz yok. Yapılan ihale içerisinde, uygulama projesinin yapımını biz yükleniciye verdik. İhaleyi alan yüklenici bu uygulama projesini yapıp bize verecek. Biz inceleyip kontrol edeceğiz ve yaptığımız bu projeyi de DSİ'ye onaylatacağız. Hepsi kanun ve mevzuata uygundur. Kamu İhale Kurumu'na yapılan ihaleyle ilgili bir itiraz var. İlgili kurum, yapılan itirazı değerlendirip sonuca bağlayacak. Ne zaman karar verirlerse, hangi yüklenici ihaleyi alırsa o firmayla biz sözleşme yapacağız."

Bekaroğlu, kamuda avam proje ile ihaleye çıkılmasının alışılmış bir uygulama olduğunu da belirterek, master plana uygunluğu tartışmasına da "Bu master plan olmadığı için gelişen koşullara göre bir proje hazırlandı" dedi.

Yusuf BAŞTUĞ / ADANA, (DHA)
YB (EŞ)(4.4.2016, FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Meslek odalarından 'köprü' eleştirisi (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meslek odalarından 'köprü' eleştirisi (2) haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı