Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  ‘Mesleğiniz ne’ye yanıt: Teröristim

  29 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 29 Eylül 2012 - 00:15

  Balyoz Davası’ndan 20 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Çetin Doğan, 17 Ocak’ta görülen Balyoz duruşmasında kullandığı “Terörle Mücadele Şubesi, terör üretme şubesi haline gelmiş” ifadeleriyle, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni, devletin yargı organlarını, asker veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak” suçunu işlediği gerekçesiyle dün hâkim karşısına çıktı.

  Silivri 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada hakimin “Mesleğiniz nedir?” sorusuna Çetin Doğan, “Teröristim” diye cevap verdi. Hakim bu sözleri tutanağa yazdırdığı sırada araya giren Çetin Doğan, “Benim emekli Orgeneral olduğumu herhalde biliyorsunuz. Niye soruyorsunuz?” dedi. Bunun üzerine Çetin Doğan’ın mesleği tutanaklara emekli Orgeneral şeklinde yazdırıldı. Çetin Doğan, kendisinin yargılanmasına neden olan sözleri konusunda ise “TEM Şubesi’nde görevli bir kısım polis memurlarının görevlerini kötüye kullanarak suç işlediklerini son defa çarpıcı bir şekilde mahkemeye duyurmak için bir kısım polislerin TEM Şubesi’ni adeta terör üretme merkezi haline getirdikleri yolunda irticalen sözler sarf ettim. Sözlerimden kastedilen adı geçen kurum değildir. Sözlerimin muhatabı, haklarında suç duyurusunda bulunduğum polis memurladır” ifadesini kullandı.

  4 albay daha tutuklandı

  Balyoz davası kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan 69 sanıktan 4’ü daha dün teslim oldu. Öğleden sonra avukatıyla birlikte adliyeye gelen Deniz Hakim Albay Cumhur Eryüksel, Deniz Albay Mete Demirgil, Deniz Albay Aşkın Üredi, Deniz Kurmay Albay Haldun Ermin tutuklanıp, Hasdal Cezaevi’ne gönderildi.

  Birlikte  geldiler

  09.20 sıralarında Silivri Adliyesi’ne getirilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile emekli Orgeneral Çetin Doğan, aynı cezaevi aracını paylaştı. Doğan ve Perinçek araçtan inerken basın mensuplarına el salladı.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 6 Yorum }
  • AGNOSTİK FenerbahCHE 29.9.2012 12:17:40
   White knight: o mahkemelerin ciddiyet ve saygınlığının ne düzeyde olduğunu ülkenin en az % 50 si biliyor.Hayır nasıl olsa güç bizde bu yolda durmak yok yola devam diyorsanız ileride olası bir iç savaşın da sorumluluğunu peşinen kabul etmek zorundasınız.
  • Cahide Cengiz 29.9.2012 11:53:45
   TSK'nin kahraman askerlerinin üzerine terörist damgası vurursan elbette yanıt bu olacak
  • MAHMUT SÜREYYA BİNGÖL 29.9.2012 11:11:08
   HELAL OLSUN PAŞAM,EĞER ATATÜRKÇÜ,KUVAY-I MİLLİYECİ İSEK HEPİMİZ TERÖRİSTİZ.
  • White Knight 29.9.2012 09:54:38
   Davayı sulandırmaya ve mahkemeyi küçük düşürmeye yönelik açıklamalar bunlar.
  • BiLiN MeYeN 29.9.2012 09:48:37
   bu maddeye göre siyasilerden tutunda halkın en az %52 sinin yargılanması gerek, ama asıl yargılanması gereken alenen bölücülük yapanlar hala dışarda ve çoğuda milletvekili
  • mustafa ozkara 29.9.2012 09:04:53
   belkide hayatında verdiği tek doğru cevaptır.
  Sayfa Başı
  HaberlerSeyahatdizifragmanGezginsonbaharsonbaharrotalaridiriliş ertuğruldiriliş ertuğrul 69. bölüm fragmanı