« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesleği bırakmayı düşünmüyorum

Thierry Henry'nin eliyle düzelttiği topun, Gallas tarafından gole çevrilmesiyle İrlanda ile 1-1 berabere kalıp, 2010 Dünya Kupası finallerine gitmeye hak kazanan Fransa Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Raymond Domenech, “Taraftarlarca ağır şekilde eleştirilsem de görevi bırakmayı asla düşünmüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fransa'nın 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki başarısızlığı nedeniyle bir süredir eleştiri oklarının hedefi haline gelen Domenech, takımı, 2010 Dünya Kupası vizesini de Gallas'ın tartışmalı golüyle “kıl payı” alınca, Fransa halkının “istifa” çağrılarına maruz kaldı.

Konuyla ilgili dün L'Express'in internet sitesine yaptığı açıklamada, “Görevimin başındayım ve bırakmayı asla düşünmüyorum. Üzerimdeki baskı ne kadar çoksa o kadar motive oluyorum. Her şey süt limanken sıkılıyor ve endişelenmeye başlıyorum” diye konuştu.

Milli takımın Stade de France'da yaptığı her maçta, taraftarlarca yuhalandığını söyleyen Domenech, “İrlanda'yı yendikten sonra istifa etseydim, bir 'korkak' gibi görünecektim. Ben görevimi başarıyla tamamladım. Sonuçlar beni ilgilendirmiyor” ifadelerini kullandı.

Henry'nin, medya tarafından eleştirilmesi karşısında şoke olduğunu da ifade eden Fransız teknik adam, “İki gün gözüme uyku girmedi, daha yeni yeni kendime geliyorum. Şike yapmadık. Hakem hatasından yararlandık” dedi.

TARTIŞMALI GOL

Tartışmalara konu maçta Fransa, maçın büyük bir bölümünü 1-0 yenik götürürken, uzatma dakikalarında Thierry Henry'nin elle topu düzelttiği pozisyon sonucu Gallas'ın attığı golle durumu 1-1 beraberliğe getirmiş ve Güney Afrika vizesini son dakikada almıştı.

İrlanda Futbol Federasyonu'nun itirazı üzerine Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), maçın yinelenmesi ya da herhangi bir skor değişimi olmayacağını bildirmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz