MERSİN HABERLERİ

Meski’den İçmesuyu Açıklaması

IHA
25.07.2015 - 13:34Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MERSİN

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), halkın çeşmelerinden akan sağlıklı içme suyunu hiçbir endişeye kapılmadan gönül rahatlığı ile içebileceklerini açıkladı.
MESKİ, bazı yerel basın kuruluşlarında yer alan haberler üzerine açıklama yaptı. Mersin’deki içme sularının, gelişmiş cihazlarla donatılmış laboratuvarlarda düzenli olarak denetlendiği, ilgili standartlara göre kimyasal, fiziksel ve bakteriyolojik analizler yapıldığı ifade edilen açıklamada, analiz sonuçlarının MESKİ’nin internet sitesi ’meski.gov.tr’de yayınlandığı kaydedildi. Şebeke suyu ile ilgili şikayeti olan vatandaşların sularının da hiçbir ücret alınmaksızın kuruma akredite olan MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarı’nda incelendiği belirtilen açıklamada, "MESKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın yalan ve yanlış yönlendirmelere itibar etmemelerini, vatandaşlarımızın içtiği sudan asla kaygı duymamalarını gerektiğini, en gelişmiş cihazlarla donatılan laboratuvarımızda, yetkin teknik personeller tarafından şebekedeki suyun abonelere ulaşıncaya kadarki kalitesini izleme çalışmalarının düzenli bir şekilde yapıldığını, Halk Sağlığı personelleri ile birlikte numuneler alındığını, ayrıca Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda analizlerinin yapıldığını, bu nedenle tüm Mersin halkının çeşmelerinden akan sağlıklı içme suyunu hiçbir endişeye kapılmadan gönül rahatlığı ile içebileceklerini belirtiriz" denildi.
Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı ’İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik’ gereğince, içmesuyu dezenfeksiyon işlemleri kapsamında klorlama çalışmalarının da düzenli olarak devam ettiği vurgulanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı; "Bazı yerel basın yayın organları ve kişisel sosyal ağ sitelerinden bazı kişilerce kasıtlı olarak MESKİ Genel Müdürlüğü’nün kontrolünde bulunan içmesuları depolarının klorlanmadığı gerekçesi ile suların kaynatılmadan içilmemesi yönünde yayılan haberler asılsız olup, hastanelerimizde içmesuyunun sebebiyet verebileceği ishal ve benzeri vakalar normal seyrinde olup, web sayfamızdaki analiz sonuçlardan da görüleceği gibi içmesularımız güvenli olarak içilebilir durumdadır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Meski’den İçmesuyu Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meski’den İçmesuyu Açıklaması haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı