TEKİRDAĞ HABERLERİ

Meşhur Deveci Armudu Tekirdağ’da Halk Pazarında

IHA
30.10.2015 - 09:30Son Güncelleme :

LEZZETİ DAYANIKLILIĞI VE BÜYÜKLÜĞÜYLE ÜNLÜ OLAN BURSA'NIN MEŞHUR DEVECİ ARMUDU TEKİRDAĞ’DA HALK PAZARINDA YERİNİ ALDI.

IHA

Lezzeti, dayanıklılığı ve büyüklüğüyle ünlü olan Bursa’nın meşhur Deveci Armudu Tekirdağ’da halk pazarında yerini aldı.
Bursa ile anılan ve ağırlığı bir ila bir buçuk kiloyu bulan meşhur Deveci Armudu Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde halk pazarı tezgahlarında alıcılarını bekliyor. Sindirim sistemini güçlendirici, hazmı kolaylaştırıcı ve böbreklerin düzenli çalışması ile kanı temizlemesi gibi bir çok faydası olan Deveci Armudu, halk pazarında 2,5 TL’den satılıyor.
Kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan deveci armudunun vatandaşlar tarafından çok tercih edildiğini söyleyen pazarcı Mert Yılmaz, "Yeni hasadın başlamasıyla meşhur Deveci Armudu Tekirdağ’da tezgahlardaki yerini aldı. Bir çok faydası olduğu için vatandaşlar tarafından çokça tercih ediliyor. Lezzeti ve uzun süre bozulmadan kalabildiği için vatandaşlar bu zamanlarda Deveci Armudu’nu alıyor. Fiyatlar da makul seviyelerde. Bu yıl vatandaşlar ağız tadıyla meşhur Deveci Armudu’nu yiyebilecek" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Meşhur Deveci Armudu Tekirdağ’da Halk Pazarında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meşhur Deveci Armudu Tekirdağ’da Halk Pazarında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı