Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meshell Ndegeocello

  Hürriyet Haber
  24.10.2011 - 10:51 | Son Güncelleme: 24.10.2011 - 10:51

  Tamirane
  26.10.2011
  21:30

  Meshell Ndegeocello (New York), merakla beklenen 9. albümü “Weather”ın Avrupa turnesi çerçevesinde 26 Kasım’da Garanti Caz Yeşili kapsamında Tamirane’de konser verecek. 10 Grammy adaylığı bulunan Meshell Nedegeocello, yaratıcılıkta sınır tanımayan bir besteci, söz yazarı ve şarkıcı, çarpıcı bir basçı ve öncü bir müzik grubu lideri olarak 20 yıllık müzik kariyerinde dünya müzik otoritelerinden her daim olumlu yorumlar alırken, neo-soul hareketinin öncülerinden olarak tanımlanıyor. 

  Meshell, 20 yıla sığdırdığı 8 albümden sonra 8 Kasım’da “Naïve” plak şirketinden piyasaya çıkacak 9. albümü “Weather” ile ikonik stilini bir kez daha gözler önüne seriyor. Meshell, bu albümünde jazz, soul, hip-hop ve funk başta olmak üzere, müzik türleri arasındaki sınırları yok saymaya devam ediyor. 

  The Rolling Stones, Herbie Hancock, Prince, Alanis Morrisette, Madonna, Lenny Kravitz, George Clinton, Marcus Miller gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan ve çalışmalar yapan Meshell, aktivist kimliğiyle de tanınıyor, sözlerinde yer verdiği politika ve cinsel ayrımcılık konuları ise bunun bir yansıması. 

  Grupta yer alan müzisyenlerin birbirinden yetenekli müzisyenler olduğunu belirtmeden geçmemek gerekir, elbette Meshell Ndegeocello’nun çarpıcı canlı performansının nedenlerinden biri de bu. Bas, vokal ve piyanoda Meshell Ndegeocello, klavyede Jebin Bruni, bas ve gitarda Chris Bruce ve davulda Deantoni Parks ile, Meshell Nedegeocello, 26 Kasım Cumartesi akşamı müzikseverlerin hafızalarına kazınacak bir performans sergileyecek. Garanti Caz Yeşili kapsamında Tamirane’de gerçekleşecek konsere tanıklık edecek herkes, Meshell’in yeni albümü “Weather”ı ilk kez canlı performans eşliğinde dinleme fırsatına sahip olacak dünyadaki sayılı müzikseverler arasında olacaklar. 

  21:30 Cem Salman- DJ Set

  NE KADAR:  45.00 TL

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı