« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesam üyesi olmaktan utanıyoruz

İlhan Şeşen, konuşmasında, "MESAM üyesi olmaktan utanıyoruz" dedi.

Sinem VURAL
SON GÜNCELLEME

İlhan Şeşen, Suat Suna, Fatih ve Sinan Erkoç, MESAM'dan (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) istifa eden yaklaşık 40 üye adına The Plaza Oteli'nde bir basın toplantısı düzenlediler. İlhan Şeşen, istifa eden arkadaşları adına yaptığı konuşmasında, "MESAM üyesi olmaktan utanıyoruz. Bizler MESAM'dan ayrılarak daha uygar bir yönetimin bulunduğu MSG'ye geçiyoruz. Bizler MESAM'da sonuna kadar direnenleriz. Artık batan bir gemiyi

Mesam üyesi olmaktan utanıyoruz
terkedenler değil, batmış bir gemiden kıyıya ulaşanlarız' dedi. Bu arada İlhan Şeşen ve arkadaşları The Plaza Oteli toplantı salonunda yaptıkları basın toplantısına geldiklerinde konukların sandalyeleri üzerinde MESAM yönetimi tarafından hazırlanmış bir basın duyurusu olduğunu görünce, "Burada korsan gösteri yapılmış. Bunu kimseye yakıştıramıyoruz. Biz buraya kimseyi suçlamaya değil sadece neden istifa ettiğimizi anlatmaya geldik" dediler.
MESAM DUYURUSU
MESAM'dan istifa eden üyelerin basın toplantısının yapıldığı salona bırakılan Ali Rıza Binboğa imzalı basın duyurusunda ise, "İddia sahipleri, 29 Mart 2008 tarihinde MESAM 10. Olağan Genel Kurulu'nda aday olmuşlar, Genel Kurul toplantısını provoke etmeye yönelik girişimlerde bulunmuşlar ve demokratik yollarla gerçekleştirilen seçimler sonucunda çoğu seçilememiş, seçilen adaylardan Fatih Erkoç ise ilk yönetim kurulu toplantısına bile gelmeye zahmet etmeden MESAM'dan istifa yolunu seçmiştir. Selim Çaldıran, Erdem Uyanır Edisyon, Saadettin Suat Suna yönetim kuruluna aday olmuş, Cem Kısmet ise Haysiyet Kurulu'na aday olmuş ancak seçimlerde yeterli oyu alamamıştır. İlhan Seşen ise, iki dönem yönetim kuruluna seçilmiş, ancak yönetim kurulu toplantılarına katılmayarak istifa etmiştir" açıklaması yapıldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz