Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meşaleye saldırı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SYDNEY 2000 Olimpiyatı'nın başlamasına 5 gün kala dün Sydney'e doğru yol alan Olimpiyat meşalesine saldırıldı. Güvenlik güçleri, sporcunun taşıdığı Olimpiyat Meşalesi'ni kaparak denize atmak isteyen bir kişinin yakalandığını açıkladı.

Meşalenin Avustralya'ya ulaşmasından beri yaşanan üçüncü saldırı olayı Sydney'in güneyindeki Kiama sahilinde gerçekleşti. Meşaleyi taşıyan dünya şampiyonu surfcü Tom Carroll ve güvenlik güçleri ile saldırgan bir süre boğuştu. Polis sözcüsü, saldırganın sorguya alındığını açıkladı.

Bugün Sydney'in güneyine ulaşacak olan açılış seramonisine kadar kent etrafında dolaşacak.

Ayhan'ın gözü finalde

RÜZGAR kızımız Süreyya Ayhan, gözünü olimpiyat finaline dikti. 1500 metrede ülkemizi temsil edecek olan genç atletimiz ‘‘Bacaklarım çok iyi. Göreceksiniz, Sydney Olimpiyat Stadı'nda final koşacağım’’ dedi.

Parkta yangIn

Sydney 2000'in başlamasına 5 gün kala Olimpik Stat'ta 80 bin kişinin izlediği ve medyanın içeri alınmadığı açılış provasında havai fişeklerin çıkarttığı yangın panik yarattı. Havai fişeklerden saçılan kıvılcımlar olimpik parkta ve çevresinde üç ayrı yerde bin hektarlık yeşil alanın yanmasına yol açtı. Yangın korkulu saatler yaşatırken, bazı standlar da hasar gördü. Sydney trafiği de uzun süre kilitlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz