« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meşaleciler yakalandı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan maç sırasında sahaya atılan yüzlerce işaret fişeğinin, maçtan birgün önce itfaiye kapısından sokulduğu belirlendi.

Olaylarla ilgili olarak 9 Galatasaraylı, 4 Fenerbahçeli taraftar ile bu kişilere meşale satışı yapan 2 kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen 11 kişi, savcı tarafından serbest bırakıldı.

AMİGOLAR KOD İSİM KULLANMIŞ

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin, sahaya atılan işaret fişekleriyle ilgili yaptığı soruşturmada, eylemi gerçekleştiren kişilerin, olay öncesi organize bir şekilde bir araya gelerek mali durumu iyi olan kişilerden topladıkları paralarla yaklaşık 610 adet meşale satın aldıkları belirlendi.

Satın alınan bu meşalelerin, maçtan bir gün önce Ali Sami Yen Stadı'nın itfaiye kapısından tribün süslenmesi için stada alınan Galatasaray bayraklarının içinde bulunduğu kolilerle birlikte gizlice içeri sokulduğu, daha sonra da kapalı tribünde koltuk altlarına saklandığı ifade edildi.

Maçın oynandığı gün de koltuk altlarından çıkartılan meşalelerin amigoların anonsları ile yakılıp saha içerisine atıldığı dile getirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz