MALATYA HABERLERİ

Meşale Derneği 4.olağan Genel Kurulu Yapıldı

IHA
21.10.2015 - 16:05Son Güncelleme :

MEŞALE DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

IHA

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 4. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa yeniden Tamer Çalhan getirildi.
Dernek binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısında, Divan Başkanlığı’na Salih Büker seçildi. Genel kurulda daha sonra söz alan Dernek Başkanı Tamer Çalhan, yapılan çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgiler verdi. Evde Karakter Eğimi (EKE) projesi hakkında bilgi veren Başkan Çalhan, “Çocuklardan başlayan ve genciyle yaşlısıyla kadınıyla hayatın her safhasında esnafıyla işçisiyle bir mücadele devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Dernek çalışmalarında görev alan herkese teşekkür eden Çalhan, sonucun hayırlı olmasını diledi. Faaliyet ve denetim raporlarının ibra edildiği toplantıda, daha sonra dernek organlarına üye seçimine geçildi. Dernek Başkanı Tamer Çalhan’ın da yer aldığı yeni yönetim kurulu listesi oy birliği ile kabul edildi. Görevi devreden yönetim kurulu üyeleri adına Özden Tarım, yeni yönetim kurulu üyeleri adına da Nihat Erkuş birer teşekkür konuşması yaptılar. Daha sonra dilek ve temenniler bölümünde dernek üyeleri söz alarak düşüncelerini paylaştı. Toplantıda söz alan Abdulkadir Ateş, hayırlı hizmetler içinde olmaya çalıştıklarını belirtti. Malatya’nın kanaat önderlerinden olan Zekeriya Şengöz’de bir selamlama konuşması yaparak, dernek genel kurulunun hayırlara vesile olmasını diledi. Şengöz, “İnsanla yüz yüze gelmek ve insanı ’niçin, neden, ne olacak, nereye kadar’ diye sorularla muhatap kılmak gerçekten çok önemli. Endişe bizim tabiatımızda var. Endişeli olmak mecburiyetindeyiz. Ahiretimizin endişesini çekmek zorundayız. Yakınlarımızla birlikte hayatın yaşanmasında bir endişe çekmek zorundayız. Endişeden kasıt da kaygı duymak. Yani biz kaygı duymadan, endişe duymadan insanlarla birebir temas kuracak zihin yapısını, algıyı oluşturmadan Müslümanca bir yaşamı kendi dünyamızda gerçekleştirmemiz zor olur” ifadelerini kullandı. Yapılan seçimler sonucunda yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:
“Resul Kocamaz, Mustafa Kayan, Tamer Çalhan, Ergül Akduman, Suat Arıkan, Nihat Erkuş ve Sabri Güneş.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Meşale Derneği 4.olağan Genel Kurulu Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meşale Derneği 4.olağan Genel Kurulu Yapıldı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı