« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesaj düellosu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.Bahçeliler tribüne, ’itaat et’ yazıyı asarken, Tigana’ya da gönderme yaptı. Beşiktaşlı futbolcular sahaya ’Ruhunuz yeter’ pankartıyla çıktı.

DERBİDE F.Bahçeli taraftarlarla, Beşiktaşlı oyuncuların açtıkları pankart ilginçti. Maraton alt tribünde sarı ve lacivert kartonlarda "İtaat et" yazısı yer alırken, BJK İnönü Stadı’nın ilüstürasyonu bulunan ve saha ortasında Fenerbahçeliler’in "Truva Atı’ diktiği, üzerinde "Efsane İnönü’de gerçek oldu". Siyah beyazlı futbolcular ise sahaya "Ruhunuz yeter" yazılı tişörtlerle çıktı. F.Bahçeli taraftarlar Tigana’ya ise hatırlatma yaptı. Taraftarlar, 1985-86 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası’nda F.Bahçe’nin deplasmanda Bordeaux takımını 3-2 yendiği ve Tigana’nın rakip takımda oynadığı karşılaşmayı Fransız teknik adama hatırlattılar. O dönemde oynayan Hüseyin’in dev bir resmini asan taraftarlar, bu resmin yanına da Fransızca olarak "Bu görüntü ve formayı çok iyi bilirsin Mr. Tigana" yazdılar.

Maçtan önce arbede çıktı

 2006’nın ilk büyük derbisi öncesi Beşiktaşlı taraftarlar, Kadıköy’ye gitmelerine izin verilmeyince olay çıkardı. Şükrü Saracoğlu Stadı’na gitmek için gün boyunca çaba harcayan, ancak güvenlik güçleri tarafından buna izin verilmeyen bir grup Beşiktaşlı fanatik taraftar, Beşiktaş’taki Barbaros Bulvarı’nda gerginliğe neden oldu. Pankart açarak, trafiği kesmeye çalışan taraftarlara polis müdahale edince arbede yaşandı. Polise taş ve sopayla karşılık veren fanatik taraftarlar, güvenlik güçlerinin çabalarıyla dağıtıldı. Bu arada bir grup taraftar, Beşiktaş iskelesinde karşılatıkları F.Bahçeli bir taraftarı tartakladı.Vapurla geri

gönderildiler


á BEŞİKTAŞLI taraftarlar, derbi maça toplu olarak girmelerine getirilen yasağı delmek istediler. Ancak, başarılı olamadılar. Bir grup siyah beyazlı taraftar, maçın başlamasına 5 saat kala, Beşiktaş’tan vapurla Kadıköy’e hareket etti. Kadıköy’deki iskeleye yanaşan vapurdaki siyah beyazlı taraftarlar, polis engeline takıldı. Geldikleri vapurla geri dönen Beşiktaşlılar, pankart açıp tezahürat yapmaya başlayınca, sahilde bulunan bir grup Fenerbahçeli taraftar da bunlara karşılık tezahüratlarda bulundular. Öte yandan güvenlik güçleri, Kadıköy’e deniz yoluyla gelen bütün vatandaşları sıkı bir şekilde kontrol etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz