KAYSERİ HABERLERİ

Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Kervansarayında Kayseri Şeker Aşure Dağıttı

IHA
30.10.2015 - 09:48Son Güncelleme :

KAYSERİ ŞEKER

IHA

İncesu İlçesinde Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Kervansarayında Kayseri Şeker tarafından geleneksel aşure ikramı etkinliği düzenlendi.
19. Osmanlı padişahı ve 98. İslam halifesi 39 yıllık saltanatıyla I. Süleyman’dan sonra en uzun süre hükümdarlık yapan Osmanlı padişahı IV. Mehmet’in veziri olan Merzifonlu Kara Mustafa Paşa tarafından İncesu İlçesine 1670 yılında yaptırılan ve halen kullanılan kervansaray içerisinde bin beş yüz kişiye aşure ikramında bulunuldu.
İncesu İlçesindeki aşure ikramı etkinliğine Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Argun, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi Hurşit Dede, Genel Müdür Yardımcısı Osman Canıtez, Pancar Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy ve diğer yetkililer katıldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Kervansarayında Kayseri Şeker Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Kervansarayında Kayseri Şeker Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı