AMASYA HABERLERİ

Merzifon'da TEDES Toplantısı yapıldı

AA / Murat Bilen
26.02.2016 - 11:48Son Güncelleme :
AA / Murat Bilen

AMASYA (AA) - Merzifon Kaymakamı Ozan Balcı'nın başkanlığında ilçenin belirli yerlerine konulan Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri (TEDES) ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.
Balcı, Merzifon Kaymakamlığı Toplantı Salonundaki toplantıda, TEDES'in işleyişinin değerlendirildiğini söyledi.

TEDES projesi kapsamında kurulumun yapılması ile kural ihlali, araç ve plaka, yüz tanıma tespitinin dijital ve tarih olarak raporlanabileceğini anlatan Balcı, "Emniyet teşkilatına görev ve sorumluluk alanlarında büyük kolaylık sağlayacaktır. Teknolojinin getirdiği kolaylıklar vatandaşlar ve sürücülerin hayatlarını daha güvenli kılmak için yapılıyor" dedi.

İlçenin giriş ve çıkışlarına TEDES yerleştirildiğini, şimdilik deneme aşamasında olduğunu bildiren Balcı, "Kısa bir zaman sonra tam olarak faaliyete geçecek. Çalışmaların son aşaması tamamlanmak üzere. İlçemize, vatandaşlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.
Toplantıya Belediye Başkanı Alp Kargı, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Cemil Çamlıbel, İlçe Emniyet Müdürü Seyfettin Süer de katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Merzifon'da TEDES Toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merzifon'da TEDES Toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı