AMASYA HABERLERİ

Merzifon'da MOBESE faaliyete geçti

AA / Murat Bilen
25.02.2016 - 15:00Son Güncelleme :
AA / Murat Bilen

AMASYA (AA) - Merzifon'da bir süredir deneme çalışmaları sürdürülen MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyon Sistemi) devreye girdi.

Merzifon Emniyet Müdürü Seyfettin Süer, yaptığı açıklamada, Karadeniz Bölgesi'nin kavşak noktasında bulunan Merzifon'dan her gün 20 bin aracın geçtiğini söyledi.

MOBESE'nin kurulmasıyla önleyici hizmetlerin etkin kullanılacağını ve suçluların en kısa zamanda yakalanacağını anlatan Süer, şu bilgileri verdi:

"Çevre yollarımızda gece ve gündüz görüşü olan 29 kameramızla hem ilçemizi takip edeceğiz hem de İstanbul, Ankara, Samsun ve Çorum gibi ortak kullanılan geçiş noktasındaki yollarımız takip edilmiş olacak. Herhangi bir asayiş olayı veya önem arz eden bir vaka söz konusu olduğu zaman plaka tanıtıma sistemi vasıtası ile suçların aydınlatılması konusunda sistem daha etkili ve faydalı olacak."

Süer, sistemin aynı zamanda suçlara meyilli olan kişilerde caydırıcı etki yapacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Merzifon'da MOBESE faaliyete geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merzifon'da MOBESE faaliyete geçti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı