AMASYA HABERLERİ

Merzifon'da kitap okuma projesi

AA / Murat Bilen
27.02.2016 - 13:58Son Güncelleme :
AA / Murat Bilen

AMASYA (AA) - Amesia isimli kooperatifin Çalışan Arı Kadınları, Kaymakamlığın kitap okuma projesi kapsamında Merzifon İlçe Halk Kütüphanesine kayıtlı olarak kitap okumaya başladı.
Merzifon Kaymakamlığının kitap okuma salonunda 15 farklı dağ ve ova köylerinden gelen 15 köy lideri arı kadın, İlçe Halk Kütüphanesine kayıt yaptırdı ve seçtikleri kitapları okumaya başladı.

Merzifon İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Çalışır, halk kütüphanesi olduklarını ama okul kütüphanesi gibi çalıştıklarını söyledi.

Çalışan Arı Kadınların gelip kütüphaneye üye olmasının kendileri için önemli olduğunu dile getiren Çalışır, "Halk katılımı, kütüphanemiz için çok önemli, ayrıca bayanların katılımı daha da önemli. Bayanlar topumun lokomotifidir. Amesia Çalışan Kadın Arılar kütüphanemize gelerek üye oldu. Onlar zaten sosyal olarak çalışıp üretiyorlar fakat eğitim açısından da bir şeyler yapmak istiyorlar. Okuma yönünden eksik olduklarını düşündükleri için buradalar" dedi.

Arı kadınların lideri Bingül Alış ise köylerden seçtikleri 15 lider köy kadınları grubunu yetiştirmek istediklerini belirtti. Kadınlarının sistem dahilinde genç yaşta evlendirildiğini, okutulmadıklarını anlatan Çalışır, "Ama şimdi hepsinin üniversiteye ya da liseye giden çocukları var. Hiçbir şey için geç değildir diyoruz. Kaymakam Ozan Balcı bize öncülük etmese bunları gerçekleştirmek aklımıza gelmezdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Merzifon'da kitap okuma projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merzifon'da kitap okuma projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı