AMASYA HABERLERİ

Merzifon'da çocuklara kitap sevgisi kazandırılmaya çalışılıyor

AA / Murat Bilen
24.02.2016 - 14:16Son Güncelleme :
AA / Murat Bilen

AMASYA (AA) - Merzifon'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce çocuklara kitap okuma sevgisi kazandırmak amacıyla başlatılan "Her çocuk değerlidir" projesi kapsamında oluşturulan masal otobüsüyle ilçe merkezi ve köylerdeki okullar ziyaret ediliyor.

Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje ile çocukların kitaplarla tanışmasını sağladıklarını ve kitap sevgisini aşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Projenin bir ayağını da ailelerin oluşturduğunu dile getiren Yozgat, "Okul öncesi eğitimde kalıcılığı sağlamak için okul-aile işbirliği çok önemli. Çocuklara okul öncesi eğitim verilirken ailelere ihtiyaç duyuyoruz. Okul öncesi dönemde çocukların okuma becerileri olmadığı için bu dönemde özellikle ailelerin okuyarak çocuklara olumlu örnek olmaları gerekmekte" dedi.

"Masal Otobüsü" adını verdikleri araçla gönüllü öğretmenlerin köyleri gezerek buradaki çocuk ve ailelerin kitapla buluşmaları hedeflediklerini anlatan Yozgat, "Kitap, zihinsel gelişimini olumlu anlamda destekleyerek karşılaştırma, sınıflandırma ve uygulama yapma fırsatları tanıyarak çocukta düşünme ile ilgili temel işlemlerin gelişmesini sağlar. Hikaye ve öyküler genellikle bir sorun ve çözüm üzerine kurulduğundan çocuklar dinledikleri hikayeler sayesinde problem çözme, empati yapma becerilerini geliştirebilirler" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Merzifon'da çocuklara kitap sevgisi kazandırılmaya çalışılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merzifon'da çocuklara kitap sevgisi kazandırılmaya çalışılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı