AMASYA HABERLERİ

Merzifon Kaymakamlığı "meyve fidanlığı" projesi

AA / Murat Bilen
29.02.2016 - 16:36Son Güncelleme :
AA / Murat Bilen

AMASYA (AA) - Merzifon Kaymakamı Ozan Balcı, ilçe çiftçisine destek olmak amacıyla çeşitli meyvelerden oluşan bir fidanlık kuracaklarını açıkladı.

Balcı, kaymakamlık koordinesinde ve çeşitli kamu kurumlarının katılımıyla içinde 1 milyon meyve fidanının bulunacağı bir tesis kuracaklarını ifade etti.

Söz konusu tesisin bölgeye örnek olacağını vurgulayan Balcı, "Ceviz, badem, kızılcık kuşburnu, vişne, kiraz ve elma gibi meyvelerin fidanlarını kendimiz üreteceğiz. Sonbaharda bu meyve fidanlığı kurulmuş olacak. Burada amaç bölge çiftçimize destek vermek. Bu işler yapılırken sulama tesisleri kurulmasına da gayret edeceğiz. Her iki projeyle de para kazanmayı değil çiftçimizi zenginleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Köy muhtarlarından ağaçlandırma projelerine destek vermelerini isteyen Balcı, "Ağaçlandırmaya önem veren köylere daha çok yatırım yapılacak. Hangi köy daha çok bağ bahçe kurarsa ve fidan dikerse o köy daha çok hizmet alacak. Alt yapı çalışmalarında öncelik vereceğiz. Ağaçlandırma projesi köylerimiz arasında bir yarışa dönüşsün istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Merzifon Kaymakamlığı "meyve fidanlığı" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merzifon Kaymakamlığı "meyve fidanlığı" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı