AMASYA HABERLERİ

Merzifon Belediyesi restorasyon çalışmaları

AA / Murat Bilen
29.02.2016 - 17:37Son Güncelleme :
AA / Murat Bilen

AMASYA (AA) - Merzifon Belediyesi ilçe merkezinde bulunan tarihi yapıları restore ediyor.
Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, yaptığı açıklamada, 7 bin yıllık tarihiyle medeniyetlere ev sahipliği yapan Tarihi Kentler Birliği üyesi Merzifon'un kültür mirasını koruma işlevini gerçekleştirdiğini söyledi.
Merzifon'un kent kimliğini korurken tarihi mirasına da sahip çıktığını belirten Kargı, şunları kaydetti:

"Geçmişle geleceği buluşturan tarihi Merzifon evlerinin yenileme ve bakım çalışmalarını titizlikle gerçekleştiriyoruz. Merzifon'un eski yüzünü ortaya çıkaracak olan tarihi yapılarımızı Merzifon'a turistik bir değer kazandırmak ve geçmişi yad etmek adına yaşatmaya çalışıyoruz. Belediye olarak ilçemizin var olan zengin tarihi rezervlerini gün ışığına çıkartmak, tarihimizi yaşatmak bizim asli görevimizdir. Atıl durumda olan birçok tarihi evimiz ve değerlerimiz var. Bunları turizme kazandırıp dışarıdan gelecek olan ziyaretçilerimizin aktif olarak kullanabileceği sosyal alanlara dönüştürüp tamamlanmasını hedefliyoruz. Merzifon'un yeni yüzüyle kendini çok daha iyi ifade edeceğine, hak ettiği değere en kısa sürede kavuşacağına yürekten inanıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Merzifon Belediyesi restorasyon çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merzifon Belediyesi restorasyon çalışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı