Ege Haberleri

EGE

  Merve’nin kolundaki alçı kesilirken yaralandı iddiası

  M. Hakkı ÖZBAYIR , (DHA)
  22.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.11.2009 - 00:19

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, 15 aylık kızın kolundaki alçı çıkarılırken, bileğinden omzuna kadar iz kalacak şekilde yaralandığı ileri sürüldü.

  MANİSA Saruhanlı’da, Mustafa Duran (42) ile Zeliha Duran (38) çiftinin 15 aylık kızları Merve, 27 Ekim gecesi evlerinde sol kolunun üzerine düştü. Bir oto yıkama servisinde çalışan baba Duran, kızını eşiyle Moris Şinasi Çocuk Hastanesi’ne götürdü. Görevliler, çifti Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne yönlendirdi. Burada minik Merve’nin sol bileğinde çatlak olduğu belirlendi. Merve’nin gece atelle sabitlenen sol kolu, ertesi sabah bileğinden omuza kadar alçıya alındı.

  Başka hastaneye Ancak, kızının alçıya alınan

  kolu bir gün sonra morarınca Mustafa Duran, tekrar hastaneye götürdü. Alçı sıkı sarıldığı için kolun morardığı, kesilerek gevşetilmesi gerektiği söylendi. Ancak, Mustafa Duran’ın iddiasına göre, hastane görevlileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili nedeniyle alçıyı kesecek aletin kilitli olduğunu belirtip Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yönlendirdi. Burada, Merve’nin kolundaki alçı, kesilerek gevşetildikten sonra, 10 gün sonra tamamen çıkartılmak üzere tekrar gelmeleri istendi.

  Savcılığa başvurdum

  10 gün sonra CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden Duran çifti, kızlarının kolundaki alçı çıkarılınca, bilekten omzuna kadar kesik olduğunu gördü. Doktorların yaraların geçeceğini söyleyerek, kendilerini eve gönderdiğini ileri süren baba Duran, “Ancak, kızımı bir estetik cerraha gösterdim. Koldaki yara iyileşse bile iz kalacağını söyledi. Alçı kesilirken, kızımın canı çok yanmıştı. Ancak, daha çok küçük olduğu için derdini o zaman anlatamamıştı. Biz de alçı yüzünden böyle bir şeyi farkedemedik. Hastane ve olayın sorumluları hakkında Saruhanlı Cumhuriyet Başşavcılığı’na suç duyurusunda bulundum” dedi.

  Bir şikayet gelmedi

  CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Ortapedi  Uzmanı  Prof. Dr. Güvenir Okçu, kendilerine gelen henüz bir şikayet olmadığını belirterek, “Hastayı görmedim. Onun için bir şey söyleyemeyeceğim. Hastayı getirirlerse, gerekli inceleme ve tedavisini yaparız. Adli bir süreç başlatılması halinde ise gereken neyse yapılır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı