« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Merve ağlaya ağlaya koştu

Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 800 metrede koşan milli atletimiz Merve Aydın'dan kötü haber.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 800 metrede 1. seride yarışan Merve Aydın lider durumdayken aşil tendonundan sakatlandı.  Aydın, buna rağmen yarışı bırakmadı ve bitiş çizgisini ağlayarak acı içinde de olsa bitirmeyi başardı.

Merve Aydın, 3:24.35'lik dereceyle yarışı tamamlarken seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

MERVE AĞLAYA AĞLAYA KOŞTU / WEB TV

İŞTE O ANLAR / FOTO GALERİ

Merve ağlaya ağlaya koştu

BU GÖZYAŞLARI İLK DEĞİL 

800 metrede sakatlanarak yarışı istediği gibi bitiremeyen ancak hüngür hüngür ağlayarak parkuru tamamlayan ve tribünlerden alkış alan Merve Aydın, geçen yıl yapılan yarışlarda da gözyaşlarına boğulmuştu. İstanbul'da düzenlenen Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye rekoru kırmasına rağmen Ukraynalı atlet Lupu'nun 0.02 gerisinde kalan Türk atlet, yarış sonunda muhabirin "Tebrikler finaldesin" sözleriyle büyük mutluluk yaşadı. Ancak skorboard da adını finale kalan isimler arasında göremeyince büyük hayal kırıklığı yaşayan Merve Aydın gözyaşlarına hakin olamadı.

KAZANAN DA KAYBEDEN DE AĞLADI / FOTO GALERİ

 

Merve ağlaya ağlaya koştu

 

POLAT, 5000 METRE FİNALİNDE YOK

Erkekler 5000 metre seçmelerinde Polat Kemboi Arıkan, final vizesi alamadı. Erkekler 10 bin metre finalinde mücadele eden ve olimpiyat 9'ncusu olan Polat Kemboi Arıkan, bu kez 5000 metre seçmelerinde 2. seride piste çıktı. Atletimiz, 13.27.21'lik derecesiyle serisinde 13., genel sıralamada ise 19. olarak finale yükselemedi.

KIVILCIM KAYA VE TUĞÇE ŞAHUTOĞLU FİNAL VİZESİ ALAMADI

Bayanlar çekiç atma elemelerinde mücadele eden Kıvılcım Kaya ve Tuğçe Şahutoğlu, finale yükselemedi. En iyi 12 dereceyi alan sporcuların finale yükseleceği elemelerde Kıvılcım Kaya, 69.50'lik derecesi ile 15., Tuğçe Şahutoğlu ise 67.58'lik derecesi ile 24. olarak elemeleri geçemedi.


İlişkili Haberler