MERSİN HABERLERİ

Mersinli muhtarlar Çanakkale'yi yaşadı

DHA
28.04.2017 - 11:10Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin Çanakkale Kara Savaşlarının 102'nci yıldönümü dolayısıyla 621 muhtarın yer aldığı Çanakkale ziyareti sürüyor.  
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve basın mensuplarının da eşlik ettiği ziyaretlerde muhtarlar tarih, doğa ve kültürün bir arada bulunduğu Çanakkale'ye adeta çıkarma yaptı. Gezi programının ikinci gününde tarihe yön veren ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında büyük bir önem arz eden Çanakkale savaşlarının yaşandığı mekanları yerinde gören ve tarihe tanıklık etme fırsatı yakalayan muhtarlar, Çanakkale destanının yazıldığı mekanlarda duygu dolu anlar yaşadı. Silifke, Aydıncık, Bozyazı ve Mut muhtarlarının katıldığı gezinin ikinci gününde, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı, Sargı Yeri Şehitliği, Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Çanakkale Simülasyon Merkezi başta olmak üzere Tarihe Saygı Parkı, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Kesikdere Şehitliği, Şahindere Şehitliği ve Çanakkale Boğazı gibi Çanakkale’nin tarihi ve doğal mekanlar ziyaret edildi.
Gezide muhtarlara eşlik eden Mut Belediye Başkanı MHP'li Nebi Yılmaz, ''Burada muhtarlarımızla beraber geçmişimizin maneviyatını yaşamaya geldik. Özellikle şehitlik bölgesi insanı çok duygulandırıyor. Bu ülkenin geleceği için canlarını siper etmiş şehitlerimizi görünce çok daha iyi anlıyoruz. Bugün Mut ilçemizden 76 muhtarımızla birlikte buradayız. Bize burada detaylı bilgiler veriliyor. Bizim için oldukça faydalı ve tarih bilincimizi geliştireceğimiz bir etkinlik oldu'' dedi.  

MERSİN, (DHA)
(FOTOĞRAF))

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersinli muhtarlar Çanakkale'yi yaşadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersinli muhtarlar Çanakkale'yi yaşadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı