MERSİN HABERLERİ

Mersinli muhtarlar, Çanakkale'ye gidiyor

DHA
25.04.2017 - 15:11Son Güncelleme :
DHA


MERSİNLİ muhtarlar Türk milletinin manevi inanç ve vatan aşkının verdiği güçle ortaya koyduğu destansı mücadele ruhunun hissetmek için Çanakkale'ye gidiyor.
Çanakkale Kara Savaşlarının 102'nci yıldönümünde şehitleri anmak, tarih bilincini yaşatmak ve yeni nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla, 26-29 Nisan tarihleri arasında Mersinli 621 muhtar, Çanakkale destanının yazıldığı toprakları ziyaret edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da muhtarlara eşlik edecek. 4 gün sürecek olan gezi boyunca muhtarlar, Kilitbahir ve Namazgah tabyaları, Rumeli Mecidiye Tabyası/Seyit Onbaşı, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Güney Cephesi Savaş Alanları ve Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe-Zığındere Sargı Yeri Şehitliği, Çanakkale Destanı Müzesi, Mehmetçiğe Saygı Anıtı'nı gezecek.

MERSİN, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersinli muhtarlar, Çanakkale'ye gidiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersinli muhtarlar, Çanakkale'ye gidiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı