« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin'in hedefi play-off

Hentbol Erkekler Süper Ligi takımlarından Mersin Hentbol, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hazırlıklarını günde çift idmanla sürdüren Mersin temsilcisi, yeni sezonda play-off'u hedefliyor.

Antrenör Osman Özoğlu, aldıkları karar doğrultusunda Mersin Yenişehir Hentbol Eğitim olan takımın adının Mersin Hentbol olarak değiştirdiklerini söyledi.

Böylelikle tüm Mersin'e mal olamayı amaçladıklarını ifade eden Özoğlu, “Çoğunluğunu Mersinli gençlerin oluşturduğu takımla yeni sezonda mücadele edeceğiz” dedi.

Zeki ve Erdinç'in takımdan ayrıldığına işaret eden Özoğlu, eski oyuncuları Bursa Nilüfer Belediyesi'nde forma giyen Muhammed Bakır ve Ankara İl Özel İdaresi'nde oynayan Hakan Alburan ile yeniden anlaştıklarını ifade etti.
Özoğlu, maddi kaynak arayışlarının sürdüğünü belirterek, “Hentbolda 7-8 yıldır mücadele eden bir takımız. Bugüne kadar önemli başarılara imza attık. Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle son dönemlerde sıkıntılı günler yaşadık. Buna rağmen mücadeleden vazgeçmeyerek belirlediğimiz hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdük” diye konuştu.

Yeni sezon hazırlıklarının günde çift idmanla sürdüğünü bildiren Özoğlu, şöyle konuştu:
“Gençlerden oluşan kadromuzla çalışmalarımıza başladık. 3 yabancı oyuncumuz bir haftaya kadar aramıza katılacak. Bayramdan sonra tempomuzu artırarak 22 Eylül'de başlayacak lige hazır hale geleceğiz. Öncelikli hedefimiz ligde kalmak. Ancak, istediğimiz gibi giderse ilk 8 içerisinde yer alarak play-off'ta mücadele etmeyi hedefliyoruz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.