MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Mersin'e Çocuk Danışma Merkezi

DHA
28.06.2018 - 15:51Son Güncelleme :
Mersine Çocuk Danışma Merkezi
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi, kentte yaşayan çocuklara yönelik psikolojik sorunların önlenmesi, azaltılması ve çözümlenmesini amaçlayan profesyonel psikolojik danışmanlık hizmeti verecek olan ‘Çocuk Danışma Merkezi’ projesini hayata geçiriyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir Bölge Parkı içerisine inşa ettiği ve temmuz ayı içinde açacağı 'Çocuk Danışma Merkezi' çocuklara yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti verecek. Çocuk Danışma Merkezi ile Mersin’de yaşayan ve psikolojik danışmalık hizmetine ihtiyaç duyan çocuklara hizmet verecek. Yalnızca çocukların yararlanabileceği danışma merkezinde, alanında uzman psikologlar eşliğinde çocukların rahatsızlıklarının tanı ve teşhisi gerçekleştirilecek. Çocuk ve ebeveyn arasında yaşanan problemlerin tespiti üzerine çalışmalar yapılarak, testler ve anketler uygulanacak. Anket sonrası aileler raporla bilgilendirilecek ve aileler ilgili yerlere yönlendirilecek.
Ailelerin başvurusu ile ilk görüşme için randevu verilecek ve çocuk hakkında bilgi alınacak. Bu görüşme çocuğun gelişimsel özelliklerine uygun danışmanlık hizmetinin planlanması için yapılan bir ön değerlendirme eklinde olacak. Çocuğun ve ailelerin ihtiyaçlarına göre dikkat, gelişim değerlendirme testleri, zeka testleri ve resim yorumlama testleri gibi araçlar psikologların uygun görmesi sonucu uygulanarak, aile ile işbirliği içerisinde terapi süreci başlatılacak. Merkez randevu sistemi ile çalışacak ve aileler merkezden ücretsiz faydalanabilecek. Merkez sayesinde aileler çocuklarının psikolojik durumu hakkında bilinçlenirken, kendi çocuğunu daha yakından tanıma fırsatı bulacak ve kafasındaki soru işaretleri çözüme kavuşacak.
Kent yaşamının hengâmesinde çocuklarındaki değişiklikleri fark edemeyen ailelere yönelik açılan bu merkezde ailelerin farkındalığı arttırılarak, ailelerin bilinçlenmesi ve bilinçler nesiller yetişmesi sağlanacak.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mersin'e Çocuk Danışma Merkezi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı