« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Mersin'e altın için geldik"

TÜRKİYE Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay, 17’nci Akdeniz Oyunları’na katılacak erkek basketbol milli takımının, altın madalyayı kazanmak için Mersin’e geldiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Akdeniz Oyunlarının düzenlediği Olimpik köyde kaldıklarını belirten Erdenay, "Tesisleri çok beğendim. Takım olarak birçok organizasyona katıldık. Fakat Akdeniz Oyunları’nda gerek yatacak yerler, tesisler, gerekse yemek yediğimiz yerler olsun her şey çok iyi organize edilmiş. Bunlar sporcular için önemli olan şeyler. Sanırım diğer takımlarda bundan dolayı memnuniyetlerini dile getireceklerdir. Yarın 12 dev adam, Cezayir maçıyla sahne alacak. Buradaki hedefimiz altın madalyayı kazanmak. Oldukça iyi bir takımla buraya geldik. Buradan bütün branşlarımızda yarışacak olan sporcularımıza başarılar diliyorum. İnşallah Akdeniz Oyunları’nda bugüne kadar toplayamadığımız kadar madalya toplar ve rekor kırarız" dedi.

Çok güçlü rakiplerinin olduğunu söyleyen Erdenay, sözlerini şöyle tamamladı: "8 takımla mücadele edeceğiz. Sırbistan ve İtalya iyi rakip. Ama altın madalyayı almak için elimizden geleni yapacağız."

Bunları da Beğenebilirsiniz