MERSİN HABERLERİ

Mersin'deki sağlık görevlisine bıçaklı saldırı girişimi

AA / Mustafa Güngör
21.01.2015 - 12:55Son Güncelleme :

- Mersin İl Sağlık Müdürü Başaralı: "Halkımıza kaliteli hizmet vermeye çalışarak, görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan personelimize yapılan bu saldırıyı esefle kınıyoruz. Bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyoruz"

YEREL HABERLER MERSİN

AA / Mustafa Güngör

MERSİN (AA) - Mersin İl Sağlık Müdürü Mustafa Kemal Başaralı, Tarsus ilçesinde sağlık görevlisine bıçaklı saldırı girişimiyle ilgili, gerçekleştirilen saldırıyı kınadıklarını bildirdi.

Başaralı, yaptığı yazılı açıklamada, hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde, 112 Acil Sağlık hizmetlerinde, eczanelerde, evde sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyulan her yerde vatandaşlara hizmet ettiklerini belirtti.

Sağlık hizmetlerini vatandaşların tamamına din, dil, ırk ayrımı yapmadan sunduklarını ifade eden Başaralı, şunları kaydetti:

"Biz halkımızın sağlık çalışanlarının fedakarca çalışmalarından dolayı minnet duyguları içinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak ne yazık ki, toplum içinde şiddeti alışkanlık haline getirmiş olanlar kimi zaman trafikte, kimi zaman evde, bazen sokakta bazen okullarda ve bazen de bizim sağlık hizmeti sunduğumuz ortamlarda karşımıza çıkıyorlar. İlimizde de zaman zaman maalesef görevi başında şiddete maruz kalan arkadaşlarımız olmaktadır. Şiddete maruz kalan çalışanlarımıza kurumumuz bünyesinde görevli avukatlar vasıtasıyla her türlü hukuki ve idari desteği sağlıyoruz. Sağlık çalışanları olarak adaletten beklentimiz toplum içinde yer alan şiddete meyilli kişilerin adalet önünde hak ettikleri cezayla cezalandırılmalarıdır."

Başaralı, doktoru, hemşiresi, hasta bakıcısı, temizlik ve güvenlik görevlileriyle birlikte en iyi şekilde sağlık hizmeti vermek isteyen büyük bir aile olduklarını bildirdi.

Sağlık çalışanlarından herhangi birine yapılan saldırının herkesi çok üzdüğünü kaydeden Başaralı, "Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız. Halkımıza kaliteli hizmet vermeye çalışarak, görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan personelimize yapılan bu saldırıyı esefle kınıyoruz. Bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Nasıl ki hasta hakları var ve insanlarımızın bu haklarını etkin bir şekilde kullanmalarına yine biz sağlık çalışanları katkıda bulunuyorsak biz çalışanların da hakları olduğunun unutulmaması ve insanlarımızın hizmet alırken buna dikkat etmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin'deki sağlık görevlisine bıçaklı saldırı girişimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin'deki sağlık görevlisine bıçaklı saldırı girişimi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı