GeriSpor Mersin'de “Turunçgil Kampanyası”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin'de “Turunçgil Kampanyası”

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İşletmecileri Derneği (AYMED) üyesi bir grup sebze ihracatçısı, doğu illerine yönelik başlattıkları “Turunçgil Kampanyası”nın ilk sevkıyatını bugün yaptı.

AYMED Başkanı Devrim Deletioğlu, Narpak Narenciye Tesislerinde düzenlediği toplantıda, başlattıkları kampanya ile doğu illerine yaklaşık 500 ton narenciye ürünü göndermeyi hedeflediklerini söyledi.

Projenin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı desteği ile gerçekleştirildiğini anlatan Delatioğlu, 20 ton narenciye yüklü ilk aracın Van'a gönderileceğini belirterek, şunları kaydetti:

“İhracatçı firmalarımızla aldığımız karar sonrasında başlattığımız kampanyayla, hem bugün Mersin'de yapılan (Akdeniz Bölgesi'nde turunçgil tarımı ve turunçgilin insan sağlığındaki önemi) konulu konferansına dikkat çekmek, hem de narenciye tüketimini arttırmak istiyoruz. Kampanyaya beklediğimizden daha çok ihracatçı katıldı.”

Türkiye Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Kemal Kaçmaz ise kampanya kapsamında Van, Kars, Ağrı ve Erzurum'a narenciye ürünleri gönderileceğini belirterek, “Narenciyeler gönderdiğimiz illerin valilikleri tarafından dağıtılacak. Kampanyamıza destek arttığı taktirde dağıtımları geniş bir kesime yayacağız” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle