MERSİN HABERLERİ

Mersin'de 'Toplum Liderleri' teknolojiyi tartıştı

DHA
26.03.2016 - 11:01Son Güncelleme :

Mersin'de 'Toplum Liderleri' teknolojiyi tartıştı

DHA

MERSİN'in merkez ilçesi Yenişehir Kaymakamlığı, 'Çatışmıyoruz: Tartışıyoruz' sloganı ile başlayan 'Toplum Liderleri Yetişiyor Projesi' kapsamında öğrencilerle buluştu.
İlçede eğitim veren Pirireis İlkokulu öğrencileri arasında düzenlenen münazarada öğrenciler, 'Teknoloji faydalı mıdır, zararlı mıdır?' konusunu tartıştı. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen programa Kaymakamı Mustafa Özarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürleri de ilgi gösterdi. Kıyasıya geçen tartışmalar sonunda münazarayı 'Teknoloji Faydalıdır' görüşünü savunan öğrenciler kazandı. Öğrencilere seslenen Kaymakam Özarslan, "Kaymakamlığımız tarafından ilçede bulunan kamu ve özel okullarda 2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca uygulanacak olan 'Toplum Liderleri Yetişiyor' projesi rutin bir münazara değil, tartışmalar okul içindeki sınıflar arası yapılıyor. Böylece daha katılımlı, oylamayı dinleyici olan akranları olan sınıf arkadaşları yapıyor. Amacımız, çocuklarımızın çatışmadan ve şiddet kullanmadan fikirlerini ifade etmesini sağlamak" dedi.
Münazaraya katılan öğrencilere etkinlik sonunda çeşitli hediyeler verildi.

MERSİN, (DHA)
İM(AŞ/YB)(26.03.2016)(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin'de 'Toplum Liderleri' teknolojiyi tartıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin'de 'Toplum Liderleri' teknolojiyi tartıştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı