Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mersin'de TOKİ binasını su bastı

  Mustafa İNSAN/ MERSİN, (DHA)
  02.11.2009 - 13:51 | Son Güncelleme: 02.11.2009 - 13:51

  MERSİN’de sağanak yağış nedeniyle bodrum katı yağmur suyuyla dolan TOKİ konutlarındaki bir apartman çökme ihtimali üzerine boşaltıldı.

  Gece saat 02.00’den itibaren etkili olmaya başlayan sağanak yağış, bazı mahallelerde su baskınlarına neden oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle elektrik kesintileri de yaşanırken, Korukent Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarındaki bir apartmanın bodrum katı yağmur suyuyla doldu. Vatandaşların yardım talebi üzerine TOKİ’ye gelen polis ve itfaiye ekipleri, duvarlarında ve temelinde çatlaklar oluşan 28 dairelik binayı çökme ihtimali üzerine boşaltırdı. Tahliye edilen vatandaşların bir kısmı komşularına bazıları da akrabalarının yanına gitti.

  Bu sabah evlerine dönen vatandaşlar, su baskınına karşı yetkilileri daha önceden uyardıklarını ileri sürdü. Binada yapılacak incelemenin ardından verilecek rapora göre hareket edeceklerini belirten konut sakinleri, “Başka çaremiz olmadığı için şimdilik evimize döndük. Çoluk çocuk bir başkasının evinde kaç gün kalabiliriz?” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı