« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin'de rekor prim

Mersin İdmanyurdu'nun kendi evinde Boluspor'u 2-0 yenerek 28 yıl sonra Spor Toto Süper Lig'e çıkmasının zafer sarhoşluğu sürüyor.

ALİ ŞEN - MUSTAFA İNSAN - MERSİN / DHA
SON GÜNCELLEME

Taraftarların kutlamaları gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerken, daha önce Mercedes olarak açıklanan şampiyonluk primine toplam 650 bin TL ilave edildi.

"Tüm ekibimizin alınlarından öpüyorum" diyen Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, tarihi bir başarıya imza atan ekibi için kesenin ağzını açtı. Sezon başında Başkan Ali Kahramanlı tarafından açıklanan şampiyonluk primine ilave olarak ekibe 650 bin TL'de nakit pirim verilmesi kararı alındı.

28 yıllık özleme son veren ekibini yürekten kutladığını dile getiren Başkan Kahramanlı, "Bu teknik heyet ve futbolcular her şeyi hak ediyor. Nurullah Sağlam ve ekibinin emeği çok. Bu şehir adına ben kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle bir sevinci yaşamak ikinci kez bize nasip etti. Süper Lig'de başarılı olacağız. Bize bu günleri gösteren ekibimize ne yapsak azdır. Bu nedenle yönetim olarak hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Daha önce açıkladığımız birer Mercedes'e ilaveten 650 bin TL pirim vereceğiz" diye konuştu.

Başkan Kahramanlı şu anda futbolculara izin verildiğini bu hafta içinde öncelikle kendilerini hiç bir zaman yalnız bırakmayan ve sıcak desteğini esirgemeyen Vali Hasan Basri Güzeloğlu bir araya gelerek, önümüzdeki sezon neler yapılacağı konusunda görüşmeler yapacaklarını da dile getirerek, "Hocamız ile geniş kapsamlı durum değerlendirmesi yapacağız. Şimdiden yeni sezonun hazırlığı içinde olacağız. Bu nedenle yoğun bir çalışma temposu içinde olmamız gerekiyor. Süper Lig için güçlü bir ekip kurma konusunda büyük çaba göstereceğiz" dedi.

Başkan Kahramanlı, 28 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıktıkları gün iktidarıyla, muhalefetiyle tüm kamu kurum ve kuruluşların el, ele gönül gönüle birlik ve beraberlik tablosu oluşturmasının da büyük önemi olduğunu vurgulayarak, "Bu beraberliğimizi kimsenin bozmasına izin vermememiz gerekir. Sevincimizde bizi yalnız bırakmayan siyasilerimize, tüm sivil toplu kuruşlarına ve bizleri yaz kış demeden desteklerini esirgemeyen cefakar taraftarlarımıza ve Mersinlilere sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler