Gündem Haberleri

  Mersin'de kurtuluş coşkusu

  MERSİN, (DHA)
  03.01.2011 - 14:26 | Son Güncelleme:

  MERSİN’in düşman işgalinden kurtuluşunun 89’uncu yıldönümü, binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen törenlerle kutlandı.

  KURTULUŞ ÇOŞKUSUNDAN FOTOĞRAFLAR

  MERSİN'DE KURTULUŞ COŞKUSU / WEB TV 

  Mersin Garı’ndaki törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral İsmail Taylan ile Mersinliler katıldı. Törene, Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin yaptığı gösteri ve trenle gelen temsili heyetin karşılanmasıyla başlandı. Konuşmaların ardından Toroslar Belediyesi tarafından organize edilen Kuvayı Milliye Yürüyüşü gerçekleştirildi. Okan Merzeci Bulvarı’ndaki Kuvayı Milliye Anıtı önünden başlayan yürüyüşe yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Yürüyüş sırasında mehteran takımı gösteri yaparken, temsili olarak kağnı üzerinde mühimmat taşındı. Yöresel kıyafetler giyen Atlı Süvari Birliği’nin de yer aldığı yürüyüş sırasında vatandaşlar da Türk bayrakları salladı.

  Öğrencilerin şiirler okumasının ardından resmi geçit gerçekleştirildi. Geçitte köylülerin inek arabaları ve sırtlarında cephane taşımaları da büyük alkış aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı