MERSİN HABERLERİ

Mersin'de Kemoterapi Ünitesi açıldı

DHA
20.04.2016 - 15:57Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi'nde, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Tıbbi Onkoloji Polikliniği ve Ayaktan Kemoterapi Merkezi açıldı.
Merkezin açılış törenine MEÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Meltem Nass Duce, akademisyenler ve idari personel katıldı. Törende konuşan Rektör Çamsarı, ''Hastanemizde yan dallarda neredeyse bulunmayan bölüm kalmadı. Onkoloji, bizim en baştan beri önem verdiğimiz bir bölüm. Bu bölümün bölgemizde eksik olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini görüyorduk. Bugün açılışını yaptığımız ayakta kemoterapi ünitesinin sadece bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz" dedi.
İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Emel Sezer ise şu bilgileri verdi:
''Bu bölümde görevli 7 hemşiremiz var. Kemoterapi hastalarının günlük tedavileri için 33 koltuğumuz var. Kemoterapi hastaları, daha özel ilgi gerektiren hastalar. Bazen hastalar yalnız kalmak da istiyor. Bunun için VIP odalarımızı devreye soktuk. Hastalar için günlük olarak ücretsiz kahvaltı ve çay servisimiz var. Zaman zaman hastalara moral olması için müzik dinletileri de düşünüyoruz. Hasta yakınları için ayrıca bir bekleme odası yapıldı. Mersin için daha fazlasına ihtiyaç olsa da bu bölgenin en iyi en yeni, en modern kemoterapi birimi oldu burası. Günde ortalama 70-80 hastaya hizmet verebilecek durumdayız. Poliklinik olarak da ayda bin 500 onkoloji hastasının tetkik ve tedavisi planlanıyor.''
Konuşmaların ardından katılmcılar, kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi, ardından h astalarla sohbet etti.

MERSİN / DHA
(20.04.2016)(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin'de Kemoterapi Ünitesi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2016 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin'de Kemoterapi Ünitesi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı