MERSİN HABERLERİ

Mersin'de ilk Türk balesi sanatseverleri bekliyor

DHA
26.03.2016 - 11:01Son Güncelleme :

Mersin'de ilk Türk balesi sanatseverleri bekliyor

DHA

MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Ferit Tüzün'ün bestelediği ilk Türk balesi 'Çeşmebaşı' ile Maurice Ravel'in en çok tanınan son eseri olan 'Bolero'yu sanatseverlerle buluşturacak.
Birer perdelik 'Çeşmebaşı' ve 'Bolero' eserleri 29 Mart 2016 Salı ve 31 Mart 2016 Perşembe günleri saat 20.00'da Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sahnelecek. Her iki eserin de koreografisini Uğur Seyrek, dekor tasarımını Gürcan Kubilay, kostüm tasarımını Sevtaç Demirer, ışık tasarımını Tarı Deniz üstlendi. Başlıca rolleri Büşra Ay, Burak Serkan Cebeci, Ozan Demirbaş, Meltem Baydar, Tugay Ak, Bleda Özlem, Erdem Arslan, Meltem Baydar, Yusuf Afacan, Nino Svimonishvili, İsmail Şereflioğlu, Seda Dereli, Miray Boyacıoğlu, Özge Hoşer, Niyazi Cingöz, Pınar Humar, Tutku Barın Tümen, Ketevan Chkhikvadze paylaşırken, koro sanatçısı soprano Çiğdem Aladağ da eserde görev alacak.

Mustafa ERCAN / MERSİN, (DHA)
ME(AŞ/YB)(26.03.2016),(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin'de ilk Türk balesi sanatseverleri bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin'de ilk Türk balesi sanatseverleri bekliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı