GeriSpor Mersin'de heyecan devam ediyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin'de heyecan devam ediyor

17. Akdeniz Oyunları'na yarın 17 branşta yapılacak müsabakalarla devam edilecek.

Oyunlarda yarın erkek ve kadın badminton, bisiklet, masa tenisi, plaj voleybolu ve bocce'de ilk müsabakalar yapılacak. Basketbolda ve sutopunda final maçları yarın oynanacak. Futbol, atıcılık, boks, güreş, halter, hentbol, tenis, erkekler voleybol, yelken ve yüzme müsabakalarına ise devam edilecek.

Badminton karşılaşmaları saat 10.00'da Mersin Üniversitesi 1 numaraları salonda, bocce Toroslar Bocce Sahası'nda saat 09.00'da başlayacak. Bisiklette sporcular Adnan Menderes Bulvarı'nda saat 16.30'da zamana karşı yarışacak. Masa tenisinde CNR Yenişehir Fuar Alanı A Holü'nde yarın bireysel maçlar oynanırken, plaj voleybolu maçları ise Kız Kalesi'nde başlayacak.

Boksta yarı finaller yapılacak

Boksta, Tarsus Spor Salonu'nda yarı final müsabakaları yapılacak. Erdemli Atış Poligonu'ndaki atıcılıkta ise havalı ateşli silahlar erkeklerde 50 metre serbest tabancada madalyalar sahibini bulacak. Güreşte, CNR Yenişehir Fuar Alanı C Holü'nde erkekler serbestte 55, 66, 84 ve 120 kiloda madalya kazananlar belli olacak. Erdemli Spor Salonu'ndaki halter müsabakalarında yarın erkeklerde 94 kilo, kadınlarda ise 75 ve artı 75 kiloda madalya mücadelesi yapılacak. Hentbolda kadınlarda Adana'daki Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda, erkeklerde ise Lutfullah Aksungur Spor Salonu'nda grup maçlarına devam edilecek. Teniste Mersin'deki yeni yapılan tenis kompleksinde erkek ve kadınlarda, tekler ve çiftler müsabakaları sürecek.

Türkiye erkek voleybolda ikinci maçına çıkıyor

Erkekler voleybolda A Grubu'nda yer alan Türkiye, üç takımın yer aldığı grupta yarın ikinci ve son maçında Fransa ile karşılaşacak. Mersin'deki Toroslar Spor Salonu'ndaki karşılaşma saat 16.30'da başlayacak. İlk maçında Mısır'ı 3-1 yenen Türkiye, yarınki maçı da kazanırsa grup lideri olarak yarı finale çıkacak. Mersin Olimpik Yüzme Havuzu'ndaki yüzme müsabakalarında yarın erkek ve kadınlarda eleme ve finaller sürecek.

Yelkene ise bir günlük aranın ardından Mersin Marina'da erkeklerde 470 ve Laser Standart, kadınlarda da 470 ve Laser Radial sınıflarında yapılacak ikişer yarışla devam edilecek.


Futbolda yarın yarı final ve klasman maçları oynanacak

17. Akdeniz Oyunları'nda futbolda yarın yarı final ve klasman maçları oynanacak. A Grubu'nu ikinci sırada tamamlayan Türkiye, yarı finalde yarın B Grubu birincisi Tunus ile karşılaşacak. Tarsus Şehir Stadı'nda yapılacak karşılaşma saat 21.45'te başlayacak. Oyunlarda 19 Yaş Altı Futbol Takımı ile mücadele eden Türkiye, grupta Arnavutluk'u 2-0, Bosna Hersek'i 5-2 mağlup etti, Fas'a 2-1 yenildi. B Grubu üçüncüsü İtalya ile A Grubu'nun dördüncüsü Bosna Hersek klasman maçında aynı statta saat 18.00'de karşılaşacak.

İkinci yarı final maçı Mersin'de

A Grubu'nun birincisi Fas ise yarın yarı finalde B Grubu ikincisi Libya ile karşılaşacak. Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı'nda oynanacak karşılaşma da saat 21.45'te başlayacak.A Grubu üçüncüsü Arnavutluk ile B Grubu dördüncüsü Makedonya da klasman maçında aynı statta saat 18.00'de karşı karşıya gelecek.

Artistik cimnastik erkekler yer kategorisinde altın madalyanın sahibi Yunan sporcu Eleftherios Kosmidis oldu

17. Akdeniz Oyunları'nda artistik cimnastik erkekler yer kategorisinde altın madalyanın sahibi, Yunan sporcu Eleftherios Kosmidis oldu. Mersin Cimnastik Spor Salonu'nda yapılan alet finalleri erkekler yer kategorisinde Yunan sporcu Eleftherios Kosmidis 15.366 puanla ilk sırada yer aldı ve altın madalya kazandı. 14.733 puan alan İspanyol sporcu Fabian Gonzalez Vidal'ın gümüş madalya aldığı yarışmada, 14.566 puan alan Tunuslu sporcu Wajdi Bouallegue bronz madalyanın sahibi oldu.

Artistik cimnastik erkekler kulplu beygir kategorisinde altın madalyanın sahibi Slovenyalı sporcu Saso Bertoncelj oldu

17. Akdeniz Oyunları'nda artistik cimnastik erkekler kulplu beygir kategorisinde altın madalyanın sahibi, Slovenyalı sporcu Saso Bertoncelj oldu. Mersin Cimnastik Spor Salonu'nda yapılan alet finalleri erkekler kulplu beygir kategorisinde Slovenyalı sporcu Saso Bertoncelj 15.266 puanla ilk sırada yer aldı ve altın madalya kazandı. 15.100 puan alan Hırvat sporcu Robert Seligman'ın gümüş madalya aldığı yarışmada 14.833 puan alan İspanyol Fabian Gonzalez Vidal bronz madalyanın sahibi oldu.

Artistik cimnastik kadınlar atlama masası kategorisinde altın madalyanın sahibi Mısırlı Fadwa Mahmoud oldu

17. Akdeniz Oyunları'nda artistik cimnastik kadınlar atlama masası kategorisinde altın madalyanın sahibi, Mısırlı Fadwa Mahmoud oldu. Mersin Cimnastik Spor Salonu'nda yapılan alet finalleri kadınlar atlama masası kategorisinde Mısırlı Fadwa Mahmoud 14.250 puanla ilk sırada yer aldı ve altın madalya kazandı. 13.616 puan alan Fransız Johanma Cano'nun gümüş madalya aldığı yarışmada 13.599 puan alan İtalyan Giulia Leni bronz madalyanın sahibi oldu. Bu kategoride yapılan yarışmalarda Türk sporcu Demet Mutlu aldığı 13.466 puanla bronz madalyayı az bir farkla kaçırdı ve 4'üncü oldu.

Müsabakalar yarın yapılacak final ve klasman maçlarıyla sona erecek

Akdeniz Oyunları'nda sutopunda müsabakalar yarın yapılacak final ve klasman maçlarıyla sona erecek. Macit Özcan Spor Kompleksi'nde yapılacak final maçında Hırvatistan ile İspanya saat 18.15'te karşılaşacak. İki takımın grupta yaptığı maçı Hırvatistan 8-7 kazanmıştı. Üçüncülük maçında saat 16.30'da İtalya ile Yunanistan, beşincilik maçında ise saat 11.00'de Fransa ile Sırbistan karşı karşıya gelecek. Grubu'nda İspanya'ya 13-3 ve Hırvatistan'a da 17-4 yenilen Türkiye, klasman maçında ise Sırbistan'a 9-8 mağlup olarak oyunları 7'nci sırada tamamladı.

Erkekler B Grubu ikinci gün müsabakalarında Slovenya Yunanistan'ı 40-20, Hırvatistan Tunus'u 32-26 yendi.

17. Akdeniz Oyunları'nda erkekler hentbol B Grubu'nda ikinci gün maçları yapıldı. Lütfullah Aksungur Spor Salonu'na oynanan B Grubu maçlarında ilk olarak Yunanistan ile Slovenya karşılaştı. İlk yarıyı 17-12 önde tamamlayan Slovenya, ikinci yarıdaki üstün oyunuyla maçı da 40-20 kazanmasını bildi. B Grubu'nda günün diğer maçında ise Hırvatistan ile Tunus ile karşı karşıya geldi. Hırvatistan ilk yarısını 15-14 geride tamamladığı maçı 32-26'lık sonuçla kazandı.

Dördüncü gün gündüz seansında 7 Türk sporcu finale yükseldi

17. Akdeniz Oyunları'nda yüzmede dördüncü gün gündüz seansında 7 Türk sporcu finale yükseldi. Mersin Olimpik Yüzme Havuzu'nda gündüz seansında yapılan elemelerde mücadele eden 11 sporcudan 7'si finale kaldı. Kadınlar 50 metre kelebekte Iris Rosenberger ve Ezgi Yazıcı, 100 metre sırtüstünde Hazal Sarıkaya ve Halime Zülal Zeren, erkekler 50 metre kelebekte erkekler İskender Başlakov, 100 metre sırtüstünde Berk Kahraman ve Güven Duvan akşam seansında finalde yarışacak.

Erkekler 1500 metre serbestte ise Ediz Yıldırımer akşam seansında hızlı seride yüzecek. Kadınlar 4x200 serbest bayrakta finalde kulvarların belirlenmesi için mücadele edildi. Türkiye 6'ncı sırada yer aldı. Erkekler 200 metre serbestte Doğa Çelik ve Nezir Karap, 50 metre kelebekte Ozan Kemer, kadınlar 200 metre serbestte Gizem Bozkurt elendi. Bu arada, 100 metre sırtüstünde finale kalan Halime Zülal Zeren'in 200 metre serbestte yarışmadığı bildirildi. Yüzmede akşam seansında final müsabakaları yapılacak.


Artistik cimnastik kadınlar denge kategorisinde altın madalyanın sahibi İtalyan Giorgia Campana oldu

17. Akdeniz Oyunları'nda artistik cimnastik kadınlar denge kategorisinde altın madalyanın sahibi İtalyan Giorgia Campana oldu. Mersin Cimnastik Spor Salonu'nda yapılan alet finalleri kadınlar denge kategorisinde İtalyan Giorgia Campana 14.533 puanla ilk sırada yer aldı ve altın madalya kazandı. 14.200 puan alan Yunan sporcu Vasiliki Millousi'nin gümüş madalya aldığı yarışmada, 14.166 puan alan İtalyan Vanessa Ferrari bronz madalyanın sahibi oldu.

Atıcılık erkekler havalı tüfek 10 metre mücadelesinde Türk sporcu Halil İbrahim Öztürk gümüş madalya kazandı

17. Akdeniz Oyunları'nda atıcılık erkekler havalı tüfek 10 metre mücadelesinde Türk sporcu Halil İbrahim Öztürk gümüş madalya kazandı. Erdemli Atış Poligonu'nda 8 sporcunun katıldığı final atışında 202,6 puana ulaşan Halil İbrahim Öztürk, 206,4 puanlı İtalya'dan Niccolo Campriani'nin gerisinde kalarak gümüş madalyaya uzandı. İtalyan sporcunun altın madalya ile tamamladığı mücadelede Fransa'dan Mickael D'Halluin ise 180.7 puanla bronz madalya kazandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle