Gündem Haberleri

  Mersin'de elektrik kesintisi eylemi

  A.A
  12.12.2014 - 12:09 | Son Güncelleme:

  Mersin'de tekstil firmalarının ağırlıklı olduğu mahallelerde yaklaşık bir aydır elektrik kesintisi yaşandığını iddia eden işçiler, yol kapatıp eylem yaptı.

  Çilek, Özgürlük ve Çay Mahallelerinde elektrik kesintisi yaşandığını öne süren işçiler, Mersin-Tarsus Karayolu geliş istikametini bir süreliğine trafiğe kapattı. Emniyet ekiplerinin olay yerine gelmesiyle yolu tekrar açan grup, eylemlerine bir tekstil firması önünde devam etti. İşçilere mahalle sakinlerinin de destek verdiği görüldü.

  Çilek Mahallesi Muhtarı Muzaffer Gümüştaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, her gün elektrik kesintisi yaşadıklarını söyledi. İşçilerin elektrik kesintisinden çalışamadığını öne süren Gümüştaş, mahalledeki bir çok esnafın cihazlarının bozulduğunu, müracaat ettikleri halde herhangi bir çözüm bulunmadığını söyledi. Gümüştaş, mahalle halkı ve işçilerin zor durumda olduklarını belirterek yetkililerden elektrik kesintisi sorununun bir an önce çözülmesini istedi. İşçiler, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı