« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin'de ECI Men Cosmetics farkı

“Mersin Büyükşehir Belediyesi Grand Prix”de ilk üç ECI Men Cosmetics-YKM Sport ve Efe Project Mitsubishi Electric Racing Team olarak sıralandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası” nın Mersin Büyükşehir Belediyesi Grand Prix’i ile Kerem Tuncer-Alpay Akdilek’ten oluşan ECI Men Cosmetics takımı şampiyonanın on yarışında, dokuz birincilik kupasını da kazanarak büyük bir başarıya imza attı. İkili 36.39.093’lük zamanlarıyla podyumda birincilik kürsüsüne çıkarken, Kerim Zorlu-Cengiz Cennetoğlu’ndan oluşan YKM Sport teknesi ise  37.47.203’lük zamanlarıyla yarışı ikincilik kupasıyla bitirmeyi başardı. Kendi evlerinde ikinci kez podyum gören Nevzat Arman-Onur Özgül’den oluşan Efe Project takımı ise 38.17.828’lik dereceyle Mersinlileri bir kez daha coşturmayı başardı.

İstanbul Offshore Kulübü tarafından 15-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenen şampiyonanın Mersin etabı tamamlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Grand Prix’nin bugünkü sıralama turları,  dünkü sıralama sonuçlarından farklı değildi. Rüzgarın etkisiyle teknelerin zamanlarında 3 saniyeye ulaşan artışlar dışında  ECI Men Cosmetics  (01.41.171) birinci, Efe Project Mitsubishi Electric Racing Team (01.43.421) ikinci ve YKM Sport ise (1.44.562) üçüncü sıraya yerleştiler.

Startla birlikte 20 tur için parkura çıkan 7 tekne podyum için kıyasıya bir mücadeleye girdiler. Dünkü kazalar sonrasına daha temkinli hareket eden tüm takımlar herhangi bir takla veya spin dahi atmadan finiş noktasına geldiler.
Yarışmada dereceye girenlere kupaları, Mersin Vali Vekili Suphi Olcay, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erol Ertan, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Başkan Yardımcısı Serdal Kuyucuoğlu, Sahil Güvenlik Komutanı Rahim Conguloğlu ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç tarafından verildi.

Şampiyonanın bundan sonraki ayağı  29-30 Eylül Gaziantep’te koşulacak.
CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz