MERSİN HABERLERİ

Mersin’de bisiklet yarışlarına katkı sunanlara teşekkür belgesi verildi

DHA
10.05.2017 - 11:40Son Güncelleme : 10.05.2017 - 11:41
DHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Bisiklet Turu ‘Tour Of Mersin’e katkı ve destek sunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür belgesi verdi. Başkan Kocamaz, “Tour Of Mersin gibi sportif faaliyetler bölgemizi tanıtma konusunda bir altlık oluşturuyor” dedi. 
Marehan’da gerçekleştirilen teşekkür toplantısına, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toros Üniversitesi Rektörü Yüksel Özdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Ali Kaya ve Tour Of Mersin’in gerçekleştirilmesine katkı sunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan teşekkür toplantısı, Tour Of Mersin görüntülerinin yer aldığı videonun izlenmesi ile devam etti. Tour Of Mersin Organizasyon Koordinatörü Vedat Yüksel’in yapmış olduğu sunumun ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz konuşma yaptı.
MERSİN DÜNYA KENTİ YOLUNDA İLERLİYOR
Mersin’in cennet gibi bir şehir olduğunun vurgusunu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz şunları söyledi:
“Mersin dünyanın cenneti diyebileceğiniz bir kent. Yarışmalardan gördüğümüz fotoğraflarda da bu kentin ne kadar özel bir yer olduğunu da görebiliyoruz ve zaten hepimiz burada yaşıyoruz. Biz mademki bu kent insanına, bu kente hizmet etmeye soyunmuşuz, rutin belediyecilik anlayışının dışında Mersinimizi bir yerlere getirmek, en iyi şekilde tanıtmak ve Mersin’i hep birlikte yıllardır söylenen ama bir türlü gerçekleştirilemeyen dünya kenti konumuna taşımak. Biz 20 yıldır Tarsus Belediye Başkanlığı dönemimizde de Tarsus’u aynı şekilde dünyanın gündemine taşımaya çalıştık. Şimdi de 3 yıldır Mersin’i aynı duygularla bütün kültürel değerlerimizi insanlara yakından göstererek, tanıtarak, ulusal medyalarda ve televizyonlarda Mersin’i dillendirerek insanların dikkatini Mersin’e çekmeye çalışıyoruz.”
AMACIMIZ ETKİNLİKLERE DEĞER KATMAK
Sportif etkinliklerin Mersin’de hemşericilik bilinci oluşturacağına ve insanları Mersin ortak paydasında birleştireceğine ve aidiyet duygusunu geliştireceğine vurgu yapan Başkan Kocamaz şöyle dedi:
“Tarsus’ta 14 yıl üst üste kesintisiz olarak Tarsus Yarı Maratonu’nu gerçekleştirdik. Şimdi 3 yıldır Mersin’de bu etkinlikleri harekete geçirdik. Yılsonuna doğru 3. Mersin Maratonu gerçekleştirilecek. Biz bu etkinlikleri yaparken sıradan bir etkinlik olarak düşünmüyoruz. Mümkün olduğu kadar emek vermeye, değer katmaya çalışıyoruz. Bu konuda da federasyon yetkililerinden ve yurt dışından gelen izleyicilerden aldığımız notlar bizi gerçekten memnun ediyor. Bu konuda destek veren, emek gösteren, katkı sunan tepeden tırnağa herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Tabi ki basın bizim için çok, çok önemli. Biz üretebiliyoruz ama bunun satışı, tanıtılması hepsinden daha önemli. Ben öyle inanıyorum ki bu tür etkinlikler Mersin’de bir hemşericilik bilinci oluşturacak, insanları Mersin ortak paydasında birleştirecek ve aidiyet duygusunu geliştirecek.”
Başkan Kocamaz’ın konuşmalarının ardından başta protokol üyeleri olmak üzere destek ve katkı sunan tüm katılımcılara teşekkür belgeleri verilirken, etkinlik toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.
Bu arada 6-7 Mayıs tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Dragon Festivali’nde ikinci olan Mersin Büyükşehir Belediyesi takımı, kazandıkları kupayı Başkan Kocamaz’a verdi.

MERSİN, (DHA)
AŞ(EŞ)(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin’de bisiklet yarışlarına katkı sunanlara teşekkür belgesi verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’de bisiklet yarışlarına katkı sunanlara teşekkür belgesi verildi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı