« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin yeni sezona bileniyor

Hentbol Erkekler Süper Ligi takımlarından Mersin Hentbol, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sezonun ilk haftasında 22 Eylül'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Mersin Beşparmak Spor ile karşılaşacak Mersin Hentbol, lige galibiyetle başlamayı hedefliyor.

Antrenör Osman Özoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 gün önce başlayan çalışmaların Nazar Saviç ve kaleci Victor Gigov'un da takıma katılmasıyla hız kazandığını söyledi.

Anlaşma sağladıkları eski oyuncuları Bursa Nilüfer Belediyesi'nden Muhammed Bakır ve Ankara İl Özel İdaresi'nden Hakan Alburan'ın da aralarına katıldığını ifade eden Özoğlu, “Ayrıca Makedon oyuncu İvika Lazarovski ile de görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Yeni sezonda mücadele edecek takımların güçlü kadro oluşturduğuna işaret eden Özoğlu, bunun da ligin oldukça zorlu geçeceğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Öncelikli hedeflerini ligde kalmak olarak açıklayan Özoğlu, “Belirlediğimiz hedef doğrultusunda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu sezon 3 takımın düşeceği ve güçlü rakiplerin bulunduğu ligde kalıcı olmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

İlk maçlarında Mersin Beşparmak Spor ile deplasmanda karşılaşacaklarına işaret eden Özoğlu, geçen yılki kadrosunu koruyan güçlü rakipleri karşısında galibiyeti arzuladıklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz