MERSİN HABERLERİ

Mersin Valisi Çakacak'tan Turizm haftası mesajı

DHA
14.04.2016 - 17:45Son Güncelleme :

Mersin Valisi Çakacak'tan Turizm haftası mesajı

DHA


MERSİN Valisi Özdemir Çakacak, 'Turizm Haftası'nı kutladı.
Turizmin, yeni yerler ve doğal güzellikleri görmek için yapılan bir seyahat olmanın ötesinde olduğunu ifade eden Vali Özdemir Çakacak, kültürler arası etkileşim ve ilişkileri en üst düzeyde yaşatan turizmin farklı kültürleri çeşitli topraklarda buluşturan bir güç haline geldiğini söyledi.
Turizmin evrensel barışa büyük katkı sağladığını belirten Çakacak, "Turizm aynı zamanda ülkeler ve toplumlar için yeni ve büyük bir gelir kaynağı da oluşturmaktadır. Tüketicinin değişen profiline bağlı olarak oluşan pazarlarda yeni taleplere karşılık verebilecek potansiyele sahip Türk turizmi, gerçekleştirilen atılımlarla dünya turizmi içerisindeki payını ve önemini gün geçtikçe arttırmaktadır. Valiliğimizce kentin tüm dinamikleri ile birlikte, muhteşem doğal zenginliğe, yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan tarihi ve kültürel bir mirasa sahip Mersin'in sahip olduğu zenginlikleri ekonomik değere dönüştürerek dünya çapında bir turizm markası yapmak amacıyla doğaya ve çevreye duyarlı bir anlayışla sürdürülebilir ve rekabetçi bir turizm politikası uyguluyoruz" dedi.
Hükumet, yerel yönetimler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri tarafından kentin turizm gelir pastasından daha fazla pay almasını sağlayacak yatırımların hayata geçirildiğini kaydeden Çakacak, "Gerek ilimizde düzenlenen ulusal ve uluslararası etkinlikler ile gerekse de ülkemizde ve dünyada yapılan fuar ve organizasyonlar ile Mersin tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Zengin kültürel varlıkları, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmin her çeşidine imkan sağlayan ülkemizde ve adeta bir yeryüzü cenneti olan Mersin'de, turizm bilincini geliştirmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası'nın turizm alanında edindiğimiz yerin sağlamlaştırılmasına ve daha ileriye götürülmesine katkı sağlamasını diliyorum" diye konuştu

MERSİN / DHA
İM( )(14.04.2016, FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin Valisi Çakacak'tan Turizm haftası mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 17 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin Valisi Çakacak'tan Turizm haftası mesajı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı