« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin Valisi Aksoy: Oylama incelensin

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, “Oyunlara ev sahipliği yapamasak da, gerçekleştirdiğimiz tanıtımla Mersin'i uluslararası bir kent haline getirdik” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Togay Bayatlı, İtalya'nın Pescara kentinde yapılan ve 17. Akdeniz Oyunlarının Yunanistan'ın Volos kentinin kazandığı oylama sonrası Roma'da, Mersin'in Akdeniz Oyunları'na mutlaka ev sahipliği yapacağına inandığını söyledi.

Türkiye ve Mersin'in tanıtım çalışmalarına daha erken başlanılması gerektiğinin ortaya çıktığını anlatan Bayatlı, “Hazırlıklarda biraz geç kaldık. Daha önceden ciddi bir şekilde aday olduğumuzu diğer ülkelere göstermemiz lazımdı. Genel seçimler nedeniyle yeteri kadar tanıtım yapamadığımızı düşünüyorum. Ancak, yaptığımız tanıtım çalışmaları neticesinde Mersin'i uluslararası bir kent haline getirdik. Bütün delegasyonlar Mersin'i ve ülkemizi tanırken, diğer ülkelerin televizyonları da Mersin'e yer verdi” dedi.

Bu işin peşini bırakmamak gerektiğini vurgulayan Bayatlı, “Mücadelemize devam etmeliyiz. Zamanı gelince Mersin, Akdeniz Oyunları'na ev sahipliğini mutlaka yapacaktır, ancak oyunların 5'inci kez aday olan Hırvatistan'a verilmemesine içimiz razı olmadı” diye konuştu.

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy da Türkiye ve Mersin olarak üzerlerine düşeni en iyi şekilde yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Biz her şeyi yapma gayreti içindeydik, ancak oylama neticesinde hiç beklemediğimiz bir durum ortaya çıktı. Bununla ilgili değişik spekülasyonlar da var, ama bunların gerçeklik payı var ise incelenmesi ve süreç içinde sorgulanmasında yarar var. Bu çalışmalarımıza destek verenlere teşekkür ediyorum. Bu bir mücadeledir, bu mücadele üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz.”

İtalya'nın Pescara kentinde 17. Akdeniz Oyunları'nın yapılacağı kentin belirlenmesi için dün yapılan ilk tur oylamada, Yunanistan'ın Volos kenti 31, Hırvatistan'ın Rijeka kenti 24 oy almış, Mersin ise 13 oy alarak ilk turda elenmişti. İkinci turda ise 37 oy alan Yunanistan'ın Volos kenti, 17. Akdeniz Oyunlarına ev sahipliği yapmaya hak kazanmış, oyunlara daha önce 4 kez aday olan Hırvatistan ise 34 oy alarak elenmişti.

Bu arada, İtalya'da çalışmalarını tamamlayan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile Mersin kafilesi THY'nin tarifeli uçağı ile saat 12.40'da Roma'dan İstanbul'a gitti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz