« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin Üniversitesi'nden iki transfer

Mersin Üniversitesi Beşiktaş altyapısında yetişip geçtiğimiz sezon da takımda yer alan, Genç Kızlar Anadolu Şampiyonasında MVP seçilen Şeyma Kutun ve Galatasaray altyapısından yetişen, Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonasının Asist Kraliçesi Gizem Kumandanoğlu ile de anlaşmaya vardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

basketfaul.com'un haberine göre, Kulüp Başkanı Prof. Dr. Gürol Eemekdaş; “Biz, sporcularımızın geleceklerine ışık tutmak, onların yaşam boyu kazanımlarını artırmak ve hayatlarını eğitimli sporcu olarak sürdürmelerini sağlamak istiyoruz. Şeyma ve Gizem, Mersin Üniversitesini, Mersin Üniversitesi de Şeyme ile Gizem’i kazandı. Antrenörümüz Davut Güngör yeni transfer ile ilgili çalışmalarını sürdürmekte ve yeni transfer haberlerimizi de yakın zamanda basketbol Ailesi ile paylaşacağız, yeni sezonda Final – Four oynamak ilk hedefimiz olacak, hepimiz için hayırlı olsun” dedi.

Anlaşma sağlanan oyunculardan Şeyma; “Geçen sezon başladığım ve çalışmaktan çok keyif aldığım, çok kaliteli bir ortama sahip Mersin Üniversitesi ile yeniden anlaştığım için çok mutluyum” diye konuştu. İlk sezonuları olmasına rağmen geçen yıl kapısından döndükleri Final Four’da bu sezon mutlaka oynamak azminde olduklarını söyleyen Şeyma, Milli formayı giymek için de çok çalışacağını belirterek tüm takımlara başarılar diledi.

Gizem ise; “Hem okulum, hem de basketbolum için çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Çünkü geçen sezon burada çalışan sporcuların, Milli Takım düzeyinde kendilerini geliştirdiklerini gördüm. Yeni kulübüm için elimden gelenin en iyisini yapacağım” diyerek bu çabanın kendisine Milli Takım’ın yolunu açacağına inandığını sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler