Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin Üniversitesi'nde 2 transfer daha

TKB2L takımlarından Mersin Üniversitesi, genç oyuncular Şeyma Kutun ve Gizem Kumandanoğlu ile anlaşmaya vardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mersin Üniversitesi Spor Kulübü, Beşiktaş altyapısında yetişip geçtiğimiz sezon da takımda yer alan ve Genç Kızlar Anadolu Şampiyonası’nda MVP seçilen Şeyma Kutun ve Galatasaray altyapısından yetişen ve Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası”nın Asist Kraliçesi olan Gizem Kumandanoğlu ile de anlaşmaya vardı.

Kulüp Başkanı Prof. Dr. Gürol Emekdaş,“Biz, sporcularımızın geleceklerine ışık tutmak, onların yaşam boyu kazanımlarını artırmak ve hayatlarını eğitimli sporcu olarak sürdürmelerini sağlamak istiyoruz. Şeyma ve Gizem, Mersin Üniversitesini, Mersin Üniversitesi de Şeyma ile Gizem’i kazandı. Antrenörümüz Davut Güngör yeni transfer ile ilgili çalışmalarını sürdürmekte. Yeni sezonda dörtlü finallere kalmak ilk hedefimiz olacak, hepimiz için hayırlı olsun” dedi.

Anlaşma sağlanan oyunculardan Şeyma; “Geçen sezon başladığım ve çalışmaktan çok keyif aldığım, çok kaliteli bir ortama sahip Mersin Üniversitesi ile yeniden anlaştığım için çok mutluyum. Bu sezon mutlaka finallere kalacağız. tüm takımlara başarılar dilerim” diye konuştu.

Gizem ise; “Hem okulum, hem de basketbolum için çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Çünkü geçen sezon burada çalışan sporcuların, Milli Takım düzeyinde kendilerini geliştirdiklerini gördüm. Yeni kulübüm için elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler