MERSİN HABERLERİ

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği'nden açıklama

AA / Lale Köklü
19.01.2015 - 11:35Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MERSİN

AA / Lale Köklü

MERSİN (AA) - Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği, geçen hafta Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda konvansiyonel yük artışı sebebiyle oluşan aksaklıkların değerlendirildiği toplantıyla ilgili açıklama yaptı.

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği tarafından yapılan açıklamada, toplantıda, geçen yıl ülkede yaşanan kuraklık sebebiyle artan buğday ithalatı, liman kullanıcıları tarafından yeteri kadar sağlanamayan lojistik organizasyonlar, yeni yılın ilk haftasında yaşanan kötü hava şartları nedeniyle gemilerin limana yanaşamaması gibi durumların anlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, limana, 2007 yılında işletim hakları karşılığı ödenen 755 milyon dolara ilaveten bugüne kadar yapılan toplam 250 milyon liralık yatırım ve şu anda inşaatı devam eden büyüme projesi kapsamında harcanacak 170 milyon dolarla toplamda yatırım bedelinin 1 milyar doların üzerine çıkacağı bilgisine yer verildi.

Toplantıda, Mersin Limanı tarafından uygulanan fiyat politikası karşılaştırmalı olarak tüm katılımcılara aktarılarak son 4 yılda liman kullanıcıları lehine geliştirilen teşvik sistemleri konusunda bilgilerin paylaşıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sonuç olarak, son dönemde sebepleri belli olan konvansiyonel yük gemilerinin beklemesine dönük aksaklıkların ve eleştirilerin gündeme taşındığı bu toplantıda, Mersin Limanı yönetim kurulu başkanı ve liman yönetimince tüm sebepler ve gerekçeler bütün şeffaflığıyla paylaşılmıştır. Gerekli önlemlerin alınabilmesi için tüm paydaşların üzerine düşen görevi yapmasına karar verilerek toplantı sonuçlandırılmıştır. Bu konuyla ilgili sanayi ve ticaret odamız koordinasyonuyla aksiyon planı hazırlanmaktadır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği'nden açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği'nden açıklama haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı