MERSİN HABERLERİ

Mersin SMMMO’dan Hain Saldırıya Tepki

IHA
13.10.2015 - 16:12Son Güncelleme :

MERSİN SMMMO BAŞKANI ÖMER FARUK TOKGÖZ, ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISININ, AFFEDİLEMEZ BİR EYLEM OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ömer Faruk Tokgöz, Ankara’daki hain saldırının kimler tarafından ve ne amaçla yapılmış olursa olsun affedilemez bir eylem olduğunu söyledi.
Tokgöz, 10 Ekim tarihinde Ankara’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Barış Mitingi’ne yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. Bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dileyen Tokgöz, "Bu hain saldırı kimler tarafından ve ne amaçla yapılmış olursa olsun affedilemez bir eylemdir. Çünkü hiçbir amaç barıştan ve insandan daha değerli değildir" dedi.
"İçinde bulunduğumuz kaos ortamından, sağduyu ile hareket ederek, demokrasiye ve barışa olan inancımıza, umudumuza daha sıkı sarılarak çıkabiliriz" diyen Tokgöz, terörün amacına hizmet etmemek için herkesin, kültürlerin zenginliğine olan inancını pekiştirerek etnik köken, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin dayanışma içine girmesi, ötekileştirme politikalarına itibar etmemesi, kin ve nefret kökenli söylemlerden uzak durması gerektiğini kaydetti.
Açıklamasında, tüm partilere açık çağrıda bulunan Tokgöz, şöyle devam etti; "Ülkemizde daha fazla kan dökülmemesi için ne gerekiyorsa koşulsuz ve önyargısız bir an önce hayata geçirmeniz, barış ve huzurdan farklı kaygılarınızı, beklentilerinizi bir yana bırakmanız gerekmektedir. Siyasi partiler olarak birinci amacınız ülkemizde barışı ve demokrasiyi tesis etmek ve bunun kalıcı olmasını sağlamak olmalıdır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin SMMMO’dan Hain Saldırıya Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin SMMMO’dan Hain Saldırıya Tepki haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı